Pomiń menu

SPOTKANIE Z BURMISTRZEM ŁĘCZYCY

 28 maja br. w Domu Kultury w Łęczycy odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Łęczyca z mieszkańcami. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele łęczyckiego samorządu. Przy wejściu na spotkanie organizatorzy spotkania przypinali i przyklejali wchodzącym znaczki z logo akcji "Masz głos, masz wybór".Spotkanie rozpoczęła Jolanta Żebrowska z Łęczyckiego Komitetu Obrony Bezrobotnych. Przedstawiła założenia akcji "Masz głos, masz wybór" oraz działania jakie będą przeprowadzone w "Ścieżce roszerzonej", której założeniem jest sporządzenie Strategii Komunikacji samorządu z mieszkańcami naszego miasta. W trakcie tego spotkania pan Burmistrz Andrzej Olszewski przedstawił bieżącą sytuację miasta, która nie jest najlepsza. Spowodowane jest to zwrotem dotacji (około 2 milionów złotych), którą otrzymano na remont ratusza i rynku. Najpilniejsze sprawy, które miały być w roku bieżącym wykonane odłożone zostały na okres późniejszy. Burmistrz przedstawił starania władz o środki finansowe. Władze miasta wstępnie wyraziły wolę do wspólnego opracowania Strategii Komunikacji z mieszkańcami. Forma pisemna zostanie podpisana w terminie późniejszym. W trakcie spsotkania mieszkańcy miasta zadawali pytania, na które pan burmistrz wyczerpująco odpowiadał. Najczęściej powtarzającymi się pytaniami były pytania o naprawy nawierchni ulic. Organizatorzy spotkania zaproponowali spotkanie w październiku (w rocznicę wyborów). Przypomnieli o 18 urodzinach naszej demokracji oraz o wspólnej odpowiedzialności za los naszej małej ojczyzny jaką jest nasze miasto.

ŁKOB

Łęczycki Komitet Obrony Bezrobotnych