Pomiń menu

Festyn pn. Nasza Gmina to Rodzina w Cybince

 28 czerwca 2008 r. w Cybince pod takim tytułem odbył się gminny festyn. Na festyn przybyli licznie mieszkańcy miasta Cybinka i okolicznych wsi. Patronat nad impreza objąl Burmistrz Cybinki Roman Siemiński. Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO zorganizowało swoje stoisko, gdzie prezentowano dotychczasowe osiągnięcia. W ramach akcji "Masz głos, masz wybór" i konkursu " Osiemnastka Samorządu" prowadzono rozmowy z mieszkańcami na temat funkcjonowania Urzędu Miejskiego i realizowanych zadań przez Urzad Miejski. Wystawiono skrzynke " Pytania do Burmistrza", gdzie każdy mógł bezpośrednio zadać pytanie do Burmistrza. Mieszkancy wykazali duże zainteresowanie sprawami zycia w naszej Gminie, a w szczególności oczekiwali odpowiedzi na temat prowadzonych licznych inwestycji, ochrony środowiska, rozwoju przedsiębiorczosci, wypoczynku wakacyjnego dla dzieci na terenie Gminy. W spotkaniach, w naszym stoisku uczestniczyli Przewodniczacy Rady Miejskiej w Cybince Słsawomir Kulczynski oraz radni. Naszee stoisko zainteresowalo Wicestaroste Powiatu Słubickiego, który pogratulował nam pomysłu udziału w imprezie. Burmistrz zapewnił,że przeanalizuje wszystkie skierowane do niego zapytania (zebrano 37) i propozycje, gdyż jest otwarty na wszelkie inicjatywy i wspólne działania. Festyn rozpoczal się w godzinach południwych i trwał do późnych godzin nocnych. Mieszkancy mogli zapoznac sie z dorobkiem Gminy oraz miejscowych zakładów pracy. Czas umilały gościnnie zespoły Estrady Szczecińskiej oraz miejscowe zespoły spiewacze.Burmistrz podpisał deklarację rozwiązywania lokalnych problemów, które będzie się starał zniwelować i doprowadzić do ich zakończenia w bieżącej kadencji. Podpisany dokument zostanie upubliczniony, aby wszyscy mieszkańcy mogli sie dowiedziec jaką strategie pracy zakłada Burmistrz w obecnej kadencji na 2009 r.  

Wszystkie dodatkowe informacje o przeprowadzonej akcji są dostępne na stronie internetowej www.pro-eko.w.pl 

 

Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO Cybinka