Pomiń menu

FRZO na V OFIP- ie !

Forum Rozwoju Ziemi Ostrzeszowskiej miało swoją przedstawicielkę na V Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych w Warszawie.

W piątek, 19.09.2008 r. uczestniczyła w dyskusji panelowej z udziałem przedstawicieli partii politycznych, samorządu terytorialnego, związków zawodowych pracodawców na temat : Ile w nas obywatela- zderzenie perspektyw oraz w debacie: Aktywni, świadomi obywatele, zorganizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego. Na zakończenie dnia uczestniczyła w prezentacji intencji rządu w sprawie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Poza cennym doświadczeniem i zdobytej wiedzy, naszej przedstawicielce udało się zdobyć autografy znanych osób. Wszystkie na stronie www.frzo.xip.pl

W sobotę, 20.09.2008 r. ważnym wydarzeniem było uczestnictwo naszej przedstawicielki w wysłuchaniu opinii na temat założeń ustawy o prawie do petycji obywatelskiej, które odbyło się w Pałacu Staszica, w sali Lustrzanej z udziałem Marszałka Senatu RP, Bogdana Borusewicza ( i której Pan Marszałek przekazał osobiście życzenia dla stowarzyszenia ).

Cenne wskazówki zanotowała podczas porady prawnej, poprowadzonej przez Federację Organizacji Pozarządowych Centrum Szpitalna oraz podczas panelu: Modele współpracy samorządów terytorialnych i organizacji pozarządowych. Na zakończenie pobytu w Warszawie uczestniczyła w Pikniku Organizacji Pozarządowych.

Forum Rozwoju Ziemi Ostrzeszowskiej
www.frzo.xip.pl
[email protected]

Forum Rozwoju Ziemi Ostrzeszowskiej