Pomiń menu

Zaproszamy na kolejną debatę w Lubaszu!

30 października (w czwartek) o godz. 17.30 na Sali Wiejskiej (w Domu Strażaka) w Lubaszu odbędzie się kolejna debata publiczna z udziałem mieszkańców, wójta, radnych oraz przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych poświęcona projektowi budowy skate parku w Lubaszu zaproponowanemu przez inicjatywę "Młodzi Górą!" oraz sprawom dot. organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży w tym oraz przyszłym roku.

Na debacie młodzież zaprezentuje swoją inicjatywę i projekt skate parku, który może powstać w Lubaszu jeśli tylko radni wyrażą na to zgodę i podpisana zostanie deklaracja współpracy Samorządu z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi, chcącymi wesprzeć tę inicjatywę, jak również porozmawiać o możliwości współpracy z Samorządem w zakresie organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży.

Ponadto zostanie dokonane podsumowanie działań, przeprowadzonych na terenie gminy Lubasz w ramach akcji "Masz głos masz wybór" m.in. diagnozy społecznej oraz monitoringu władz przeprowadzonych latem. Wójt przedstawi także raport z realizacji działań, których realizację zadeklarował na pierwszej z cyklu debacie, która się odbyła w kwietniu br.

Gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych (szczególnie młodzież i rodziców oraz mieszkańców, którym nieobojętny jest los naszej gminy) do udziału w debacie, która nie powinna trwać dłużej niż 2 godziny.  Każdy będzie mógł się wypowiedzieć i wyrazić swoją opinię. Przy okazji będzie również poczęstunek.

Stowarzyszenie Bliżej Siebie i Natury