Pomiń menu

Werdykt konkursu "Moja wizja Gminy Grabów nad Pilicą''

 Konkurs ogłosiło Stowarzyszenie GRABO w ramach działań akcji ,,Masz głos masz wybór”

wśród III gimnazjalistów Zespołu Szkół w Grabowie nad Pilicą.

W  skład komisji weszli; nauczyciel Zespołu Szkół Pani Anna Wąsik, Radny Gminy Pan Waldemar Giza, Członek Stowarzyszenia Pani Ewelina Wrona.

Sponsorzy nagród; Poseł RP na Sejm Czesław Czechyra, Wójt Gminy Euzebiusz Strzelczyk.

Laureaci;

I miejsce Hubert Liszewski,

II miejsce Łukasz Zaręba,

III miejsce Dominika Szumigaj,

Wyróżnienia –Justyna Urawska,

                     – Mateusz Zawadzki,

Celem konkursu było zainspirowanie młodzieży do stworzenia wizji ich miejscowości za kilka lat. Oraz wyłonienie problemów społecznych.

Zdobywca I miejsca zapytany dlaczego wziął udział  odpowiedział; pisałem to co dyktowała mi intuicja, to co powinno być zrealizowane.

W swojej pracy podkreślił że najważniejsze jest wspólne rozwiązywanie problemów społecznych nie tylko władza ale i mieszkańcy powinni systematycznie wspierać działania władzy.… Dom Kultury został wybudowany dzięki wysiłkowi finansowemu mieszkańców całej gminy. Koszty  inwestycji wynosiły trochę ponad ceny materiałów budowlanych. A było to spowodowane faktem iż zdecydowana większość ludzi poświęciła swój osobisty czas na wzniesienie czegoś co miało podnieść poziom kultury w Grabowie i okolicach…’’ (fragm. pracy)

Wyróżniona praca Justyny nawiązywała do ważnego aspektu społecznego jakim są stereotypy, nie sprawdzamy źródła prawdy tylko bazujemy na opiniach innych i ciągle mamy obawy czy warto.

W pracach pojawił się problem braku przedszkola; …każdy człowiek dostaje od państwa pewien fundament, jakim jest wykształcenie. Teoretycznie, każdy powinien mieć równy start w dorosłe życie. Wiele jednak dzieci idąc do szkoły jest przerażona tym, co się wokół nich dzieje. Obcy ludzie, inne dzieci, nagle wymaga się od nich, abyśmy odrabiali prace domowe.

Dla dzieci to pewien szok. Dużo  łatwiej by im było, gdyby mogli powoli ,,wejść’’ w szkolne życie. Dlatego niezbędne jest otworzenie przedszkola…(fragm. pracy Dominiki)

                                                                                                  Koordynator akcji Teresa Bogumił

GRABO "Wspólne działanie łączy"