Pomiń menu

Stowarzyszenie Grabo na spotkaniu w Marózie

 VIII OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH NA OBSZARACH WIEJSKICH.

Więcej o spotkaniu w Marózie – tutaj

Na spotkanie zostali zaproszeni po raz drugi członkowie Stowarzyszenia GRABO, uczestnicy akcji ,,Masz głos masz wybór" Fundacji Stefana Batorego.

W Marózie spotyka się około 500 osób z całej Polski – przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych (koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie, kluby wiejskie) działające na obszarach wiejskich, gminnych ośrodków kultury, wiejskich bibliotek.

Temat wiodący Maróz-2009 Internet, Edukacja, Krajobraz, Sztuka.

Organizatorami Spotkania są; Fundacja Wspomagania Wsi, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Nidzicka Fundacja Rozwoju ,,NIDA’’

W trakcie warsztatów, wykładów i spotkań uczono nas jak ważną rolę może pełnić nowoczesna technologia w działaniach na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego na wsi i małych miast.

Dziedzictwo kulturowe stanowi dorobek materialny i duchowy poprzednich pokoleń, jak również dorobek naszych czasów.

Zaś nowoczesne technologie, a w szczególności Internet, dają szerokie możliwości działań na rzecz zachowania i rozwoju kultury.

Począwszy od digitalizacji zbiorów i powstania wirtualnych muzeów, upowszechniania zwyczajów, strojów, kulinariów, po sprzedaż produktów lokalnych.

Miłym akcentem dla nas było spotkanie z przedstawicielami Fundacji Stefana Batorego, Markiem Solonem-Lipińskim i Rafałem Krzemińskim.

Spotkaliśmy także przedstawicieli innych organizacji biorących udział w akcji.

Nie obyło się bez wymiany doświadczeń, pomysłów związanych z akcją a do tego czyste powietrze, jezioro i słoneczna pogoda.

Pozdrawiamy wszystkich uczestników akcji i życzymy sukcesów.

GRABO "Wspólne działanie łączy"