Pomiń menu

Debata w Lęborku-05.06.2009 r

5 czerwca 2009 roku odbyła się debata publiczna w ramach "Akcji Masz Głos Masz Wybór IV". O godzinie 18:00 do klubu Nauczyciela przybyli debatanci: Pan Burmistrz Miasta Lęborka Włodzimierz Klata oraz radny Adam Stenka.

Temat debaty 05.06.2009 był następujący: "Samorząd Powiatu Lęborskiego –bardziej otwarty i przyjazny mieszkańcom". Jak poprawić funkcjonowanie instytucji samorządowych? Jak sprawić żeby mieszkaniec powiatu lęborskiego mógł powiedzieć: "to jest moja Gmina i mój Powiat", "jestem dumny, że tutaj mieszkam", "w moim urzędzie mogę załatwić każdą sprawę bo wiem jak to zrobić i wiem, że pracują tam kompetentni urzędnicy otwarci na problemy zwykłych ludzi"? To głównie młodzi ludzie w wieku 18-21 lat wypełniający ankietę wybrali tak trudny problem. Może dlatego tak licznie przybyli na spotkanie? Dodatkowo na debacie zostały zadane pytania najczęściej pojawiające się w ankiecie:

1.Jak obecnie jest zaawansowana modernizacja dróg i ścieżek rowerowych w Pana/i Powiecie/Gminie?
2.Czy w czasie prac remontowo-budowlanych prowadzonych (lub tych planowanych) w Pana/ i  Powiecie/Gminie zaplanowano obiekty o charakterze historycznym bądź też użyteczności publicznej- ,,bez barier’’ czyli w 99% dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych?
3.Jak mały mieszkaniec Powiatu Lęborskiego może spędzić atrakcyjnie wakacje w Pana/i Powiecie/Gminie -nie wydając przy tym ani grosza? 

Spotkanie miało nieoczekiwany przebieg gdyż obok merytorycznej dyskusji przerodziło się w istną "burzę mózgów" stanowiącą swoisty pomost porozumienia pomiędzy młodymi mieszkańcami Miasta Lęborka, a władzami samorządowymi.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ,,Jesteśmy Razem”