Pomiń menu

Tak dla REWITALIZACJI

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek postanowiło zabrać głos w sprawie rewitalizacji Włocławka. W świetle nerwowej atmosfery i akcji protestów Projekt Włocławek uważa, że należy rozpocząć merytoryczną dyskusję. 29 czerwca w mediach włocławskich został opublikowany poniższy list.

REWITALIZACJA PLACU WOLNOŚCI

„Codzienna wędrówka po mieście, droga do pracy i szkoły, wyjście do centrum to nieustanny proces penetrowania przestrzeni, która sukcesywnie ulega degradacji. Rewitalizacja to proces, który ma tą przestrzeń chronić, uzdrawiać, przywracać do życia…”
(Marzena Guździoł spec.ds. rewitalizacji UM Poznań)

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek jest organizacją pozarządową, która zajmuje się m.in. upowszechnianiem informacji dotyczących problemów społecznych, ważnych dla miasta Włocławka.
W związku z ostatnimi kontrowersyjnymi poglądami różnych środowisk na temat rewitalizacji obszarów miasta Włocławka, Projekt Włocławek postanowił rozpocząć działania związane z poznaniem poglądów mieszkańców Włocławka na temat ww. rewitalizacji oraz zebraniem informacji od władz innych miast o przebiegu rewitalizacji.
Zapraszamy do wyrażenia swojego zdania wszystkich mieszkańców Włocławka. Plac Wolności jest centralnym miejscem naszego miasta i dlatego każdy mieszkaniec ma prawo wyrazić swoje zdanie w sprawach związanych z tak ważnym przedsięwzięciem, jak jego przebudowa.
Wierzymy, iż jest możliwe dojście do porozumienia ponad podziałami partyjnymi oraz kierowanie się rzeczywistym dobrem mieszkańców, o co jednocześnie apelujemy do władz miasta i wszystkich zainteresowanych.

Deklarujemy, iż będziemy na bieżąco informować mieszkańców Włocławka o postępach Naszych działań.

Liczymy na sugestie i opinie Państwa pod adresem e-mailowym: [email protected]

Członkowie
Stowarzyszenia Obywateli Projekt Włocławek

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek