Pomiń menu

Włocławek: Portal bez tajemnic

27 sierpnia, w sali konferencyjnej Zajazdu Polskiego odbyło się szkolenie z funkcjonowania portalu MlodyWloclawek.pl połączone z warsztatami dziennikarskimi i interpersonalnymi.

Kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi z zainteresowaniem wysłuchała wskazówek na temat pracy dziennikarza, poznała kulisy działania portalu internetowego, a nawet przeprowadziła małą burzę mózgów. W trakcie pracy w grupach nikomu nie zabrakło kreatywności co zaowocowało wieloma ciekawymi pomysłami. Największe wyzwanie stanęło przed uczestnikami szkolenia, gdy musieli zmierzyć się z zadaniem na uważne słuchanie. Wspólnymi siłami zagadka została jednak rozwiązana. Całe spotkanie przebiegło w bardzo dobrej atmosferze. Teraz, gdy rozwiane zostały wszystkie wątpliwości, padły odpowiedzi na postawione pytania czas na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Pora rozwinąć skrzydła i zarazić innych młodych ludzi do działania. Razem naprawdę można zdziałać cuda.

Szkolenie odbyło się w ramach realizowanego Projektu "Pierwszy raz możesz wybrać, wybierz mądrze." Projekt jest współfinansowany przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach "Instytucji obywatelskich".

Doskonale również wpisał się w działania związane z realizacją tegorocznego Maszgłosa. W trakcie szkolenie omówiono zasady organizacji happeningów, a w szczególności związanego z przedstawieniem stanowiska młodzieży działającej pod patronatem Projektu Włocławek włocławskim radnym podczas wrześniowej sesji rady Miasta Włocławek.

 

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek