Pomiń menu

Lubasz i Czarnków angażuje do akcji młodzież

ZAŁAP SIĘ NA AMO 2009!

Właśnie ruszył nowy konkurs w ramach projektu „Aktywny Młody Obywatel (AMO) 2009” skierowany do młodzieży w wieku 14-19 lat ze szkół w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim. Celem konkursu jest wydanie wspólnie z uczniami lokalnych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pierwszego Młodzieżowego Informatora Społeczno-Edukacyjno-Kulturalnego a także wsparcie finansowe działań najciekawszej oddolnej inicjatywy młodzieżowej. Do udziału zapraszamy zarówno pojedyncze osoby, uczniów miejscowych szkół jak i nieformalne grupy młodzieży, które chcą się podzielić swoimi opiniami lub pomysłami dotyczącymi interesujących zajęć, ciekawych miejsc czy sposobów aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu. Jak się bowiem okazuje pomimo często słyszanych opinii, że nic się nie dzieje np. w Czarnkowie i okolicach, tak na prawdę wokół nie brak ambitnych ludzi i propozycji ciekawych działań, imprez czy wydarzeń kulturalnych i sportowych. Chodzi tylko o to, aby móc w jednym miejscu zebrać informacje „Co? Gdzie? Kiedy?” dzieje się lub szykuje w okolicy, gdzie warto pójść i znaleźć coś dla siebie a nie nudzić się w domu i z braku laku zabijać czas przed telewizorem lub komputerem. AMO wie co ma robić i albo korzysta z gotowych propozycji albo szuka sposobności aby samemu zorganizować sobie czas wolny z pożytkiem dla siebie i innych.

Konkurs pod hasłem „Co ciekawego dzieje się lub szykuje w mojej okolicy?” odbywa się w dwóch kategoriach:

1) Na najlepszy artykuł o lokalnym wydarzeniu kulturalnym, ciekawym miejscu, zajęciach pozalekcyjnych lub innych formach spędzania czasu wolnego przez młodzież w najbliższej okolicy.

2) Na najciekawszy pomysł oddolnej inicjatywy młodzieżowej związanej z aktywnym spędzaniem czasu wolnego oraz twórczym działaniem (dotyczy zarówno już działających jak i nowopowstałych nieformalnych grup młodzieży) – w formie opisu i projektu działań.

Wszystkie nadesłane i wybrane przez Komisję Konkursową prace zostaną zamieszczone w Młodzieżowym Informatorze oraz nagrodzone cennymi nagrodami rzeczowymi. Ponadto nieformalna grupa młodzieży, która przedstawi najlepszy opis i projekt swoich działań otrzyma nagrodę finansowego wsparcia w wysokości 1000 zł.!. Warunkiem jest przesłanie prac konkursowych w formie elektronicznej wraz ze zgłoszeniem na adres e-mailowy: [email protected] najpóźniej do dnia 13 października br. Organizatorami konkursu jest Stowarzyszenie „Bliżej Siebie i Natury” wraz ze Stowarzyszeniem „Czarnkowsko-Trzcianecka Lokalna Grupa Działania”. Całość projektu „AMO 2009” dofinansowana jest przez Fundację J&S Pro Bono Poloniae w ramach konkursu „Aktywna Wiosna” oraz Fundację S. Batorego w ramach akcji „Masz głos, masz wybór”. Szczegóły konkursu wraz z regulaminem i wzorem zgłoszeń można znaleźć na stronie: www.cwil.czarnkowsko-trzcianecka-lgd.pl

Stowarzyszenie Bliżej Siebie i Natury