Pomiń menu

Malbork – zaproszenie na happening – 23 października

Zaproszenie

Organizatorzy kampanii społecznej „Murem za mostem” zapraszają wszystkich mieszkańców na happening, który odbędzie się 23 października 2009 r. od godz. 14.00 do 16.00   na pl. Słowiańskim w Malborku.

Chcemy, by tego dnia było nas w okolicach mostu jak najwięcej. Tylko w ten sposób możemy pokazać decydentom, jak ważną sprawą jest budowa drugiego mostu na Nogacie. W korkach stoją wszyscy,  bez względu na wiek i płeć; ten problem dotyka niemalże codziennie każdego. Samochodów nie ubywa, ruch jest coraz większy. Dlatego wszystkim nam powinno zależeć, by nowa przeprawa przez rzekę w Malborku doszła do skutku, a nie była przedmiotem wiecznej dyskusji i wyłącznie naszymi marzeniami. Im więcej osób upomni się o tę ważną dla miasta inwestycję, tym bardziej nasz głos będzie słyszalny w Gdańsku, a zwłaszcza w Warszawie, gdzie zapadają decyzje dotyczące harmonogramu przedsięwzięć na drogach krajowych. Walczmy razem. W piątek wszyscy powinni stanąć „Murem za mostem”’.

Do tej pory na listach poparcia za budową drugiej nitki mostu na Nogacie podpisało się ponad 5 tys. osób. Chcemy je przekazać Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie już po piątkowym happeningu.

Waldemar Klawiński,

koordynator kampanii „Murem za mostem” w Malborku

Więcej o kampanii można przeczytać na naszej stronie internetowej www.muremzamostem.malbork.pl

Malborskie Centrum KWADRAT