Pomiń menu

Mrągowo: debata podsumowująca akcję – 15 grudnia

  15 grudnia 2009 r. w Urzędzie Gminy Mrągowo odbędzie się debata podsumowująca akcję „Masz głos Masz Wybór w Gminie Mrągowo”

 Debatę organizujemy w połowie grudnia bo tak pozwolił nam na to czas. Liczymy, że uda nam się wszystko podsumować i w roku 2009 podjąć kolejne działania, które umożliwią mieszkańcom Gminy Mrągowo brać udział w dyskusjach, spotkaniach, podejmować trudne tematy i rozwiązywać sprawy, bez tworzenia niepotrzebnych konfliktów i sporów, które naszemu lokalnemu społeczeństwu nie służy.

Akcje na terenie Gminy Mrągowo prowadzi Stowarzyszenie SEEiK, włączyło się tym samym w ogólnopolską społeczną akcję Stowarzyszenia Szkoła Liderów i Fundacji Batorego.

Dotychczas w Gminie Mrągowo odbyły się dwie debaty 22 maja w Marcinkowie i 29 maja w Szestnie. Na debatach poruszano różne gminne sprawy, rozmawiano o planach na przyszłość. W debatach uczestniczyli zainteresowani mieszkańcy, przedstawiciele samorządu: Wójt Jerzy Krasiński, Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Olęder,  Kierownik w UG Mrągowo Roman Wołosz, Radny Mirosław Mikołajczyk, sołtys Andrzej Gertner, kierownicy jednostek Józef Maciejewski oraz Bogdan Kossakowski.

Dziękujemy również, że w majowych debatach brał udział przedstawiciel Zarządu Powiatu Mrągowskiego Pan Karol Nowak.

Gościem specjalnym był dr Stanisław Bułajewski, prawnik, pracownik UWM w Olsztynie.

Teraz czas na podsumowanie działalności prowadzonych w ramach akcji w 2009 r. W trakcie debaty Stowarzyszenie SEEiK powie o prowadzonych ankietach, zebranych informacjach, stanowiskach, wypowie się także wójt i opozycja. Na zakończenie wójt ustosunkuje się do pozytywnych i negatywnych opinii oraz wskaże w jaki sposób będzie w najbliższym roku dokonywał zmian. Interesuje nas również kwestia zmian, które zaszły pod wpływem akcji. Oczywiście, jeżeli takie były.

Serdecznie wszystkich zapraszamy 15 grudnia (wtorek) na godzine 16.00 do Urzędu Gminy w Mrągowie na debatę podsumowującą akcję „Masz głos masz wybór”.

Zapraszamy

Stowarzyszenie SEEiK

 Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej "SEEiK" w Mrągowie
Pl. Kajki 2/8   11 – 700 Mrągowo
Woj. Warmińsko-Mazurskie
http://www.seeik.webpark.pl
http://www.seeik.bloog.pl

Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej SEEiK