Pomiń menu

Żmigród: Spotkanie podsumowujące projekt "Masz Głos Masz Wybór"

 

W dniu 09.12.2009 r. w Żmigrodzie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Masz Głos Masz Wybór".

W spotkaniu wzięło udział 27 osób w tym przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej z Trzebnicy oraz władze miasta Żmigrodu z Burmistrzem Robertem Lewandowskim na czele. Na spotkaniu obecna również była dyrektor Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa Ambulatoryjnego dr Ewa Skorecka oraz mieszkańcy Żmigrodu. Spotkanie prowadziła Pani Janina Gall ze Stowarzyszenia Amazonek.

Burmistrz Robert Lewandowski poinformował zgromadzonych o sposobie realizacji głównego postulatu jakim było uruchomienie na terenie gminy karetki ratownictwa medycznego. Trwają prace końcowe przygotowujące siedzibę dla personelu karetki ratownictwa. Następnie głos zabrał kierownik Pogotowia Ratunkowego z Trzebnicy informując, że nowy samochód marki Mercedes już czeka dla mieszkańców Żmigrodu i trwają prace nad skompletowaniem załogi. Tak więc główny postulat ruszony przez mieszkańców Żmigrodu w wyniku naszej akcji został załatwiony.

Dyrektor PZZLA dr. Ewa Skorecka opowiedziała o trwającej modernizacji budynku przychodni, co wpłynie na lepszy standard świadczonych usług. Poruszono również temat świateł jakie udało się zamontować na żmigrodzkiej obwodnicy co wpłynęło na poprawę bezpieczeńśtwa pieszych jak i kierowców. mieszkańcy licznie zabierali głos i wyrazili zadowolenie z efektów końcowych projektu.

                                                                           Anna Wolska

Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji Społecznej im. św Jadwigi Śląskiej