Pomiń menu

Włocławek: Ranking szkół ponadgimnazjalnych we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta

Portal mlodywloclawek.pl wspólnie ze Stowarzyszeniem Projekt Polska w ramach Inkubatora Inicjatyw Młodzieżowych i Akcji "Masz głos, masz wybór" wystartował z Rankingiem Szkół Ponadgimnazjalnych.

Celem Rankingu jest zaprezentowanie włocławskich szkół ponadgimnazjalnych – ich oferty dla absolwentów gimnazjów, dokonań nauczycieli, profili nauczania, osiągnięć uczniów, bazy sportowej, zaplecza naukowego, realizowanych projektów, w tym projektów ogólnopolskich, uczestnictwa w programach edukacyjnych, obywatelskich i historycznych oraz historię placówek, ich rolę w rozwoju Włocławka i podejście do zajęć pozalekcyjnych.

Duży nacisk położymy na monitoring przestrzegania praw ucznia.

O wypowiedzi na temat trafności wyboru szkoły prosimy uczniów obecnych klas pierwszych. Chcemy widzieć czy wybrana szkoła ponadgimnazjalna spełniła ich oczekiwania i aspiracje.

Na Portalu MlodyWloclawek.pl została uruchomiona specjalna podstrona, na której został zamieszczony ranking, łącznie z możliwością oddawania głosu na konkretną szkołę. Dodatkowym atutem jest możliwość opisania swoich odczuć i spostrzeżeń, a uczniowie wybierający właśnie szkołę ponadgimnazjalną mogą zadać pytania nurtujące ich przy wyborze dalszej drogi edukacyjnej.

Włocławskim szkołom ponadgimnajzalnym oferujemy możliwość zaprezentowania swoich ofert dla absolwentów gimnazjów. Zapraszamy dyrekcje, nauczycieli, w tym opiekunów samorządów uczniowskich, kół zainteresowań i trenerów SZS do prezentacji dokonań swoich uczniów. Wszelkie informacje prosimy przesyłać na adres: [email protected] .

Ważnym elementem Rankingu jest monitoring szkolnych stron internetowych. Wszystkich włocławskich uczniów zachęcamy do uczestnictwa w tej akcji i oceniania stron pod względem: czytelności, dostępności informacji, wyglądu graficznego, aktualności wpisów i standardów informatycznych.

W ramach współpracy z Młodzieżową Radą Miasta zostaną przeprowadzone warsztaty dla kandydatów na przyszłych młodzieżowych radnych połączone z badaniem potrzeb włocławskich uczniów. Wyniki tych badań zostaną przedstawione władzom samorządowym i oświatowym.

Przygotowane są również pytania do dyrektorów włocławskich szkół ponadgimnazjalnych.

Koordynatorem i pomysłodawcą Akcji „RANKING” jest Michał Cieśliński (kom. 791 543 606)

 

– wszelkie pytania, uwagi i spostrzeżenia prosimy kierować na adres: [email protected] .

Ranking potrwa do końca maja br. Jego wszystkie wyniki zostaną zaprezentowane przez Radio GRA, CW24, WWW.q4.pl, WWW.miejski.org, mlodywloclawek.pl, kulturka.wloclawek.pl i projektwloclawek.pl

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek