Pomiń menu

Włocławek: Otwarcie wystawy AI

21 maja w Centrum Doskonalenia i Edukacji nastąpiło otwarcie wystawy „Prawa Człowieka w obiektywie” zorganizowanej przez Amnesty International, Projekt Włocławek, CDiE oraz Projekt: Polska.

Wystawę otworzyła Aleksandra Kulińska, Prezes Projektu Włocławek. Po obejrzeniu zdjęć – prac wyróżnionych w konkursie Amnesty International, uczestnicy wystawy wzięli udział w warsztacie Antydyskryminacyjnym, który poprowadzili Mariusz Sieraczkiewicz, trener warsztatów antydyskryminacyjnych z Projektu Włocławek oraz Rafał Korasiewicz, aplikant trenerski AI.

Warsztatowicze poznali podstawowe prawa wynikające z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz organizacje zajmujące się ich ochroną. Nie zabrakło także ćwiczenia opartego na grze Bingo, które sprawdzało i poszerzało wiedzę uczestników na temat praw człowieka.

W trakcie ewaluacji warsztatowicze wielokrotnie podkreślali potrzebę poszerzania wiedzy na temat własnych praw poprzez sięganie do odpowiednich dokumentów np.: statutu szkolnego.

Wystawa, którą oglądać będzie można do 31 maja zainaugurowała działalność Amnesty International na terenie Włocławka.

Wystawa i warsztat doskonale wpisują się w działania strażnicze Projektu Włocławek i uzupełniają przygotowanie członków Młodego Włocławka do tegorocznego udziału w Akcji "Masz głos, masz wybór".

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek