Pomiń menu

Włocławek: Debata Prezydentów

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek i Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna zapraszają w czwartek 27 maja br. na „Debatę Prezydentów” z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Początek debaty 11:30 w Collegium Novum przy ul. Okrzei 94 A.

Do udziału w debacie zaproszeni zostali byli prezydenci Włocławka: Urszula Palińska, Ryszard Chodynicki, Stanisław Wawrzonkoski i Władysław Skrzypek.

Celem debaty jest omówienie zmian, jakie zaszły w naszym mieście na przestrzeni minionych 20 lat od samorządowych 27 maja 1990 roku. Byli główni gospodarze Włocławka podsumują swoje rządy, przypomną sukcesy i wspólnie zastanowią się nad obecnymi problemami naszego miasta.

Spotkanie byłych włodarzy w XX rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych ma również cel profrekwencyjny – przy jednym stole zasiądą przedstawiciele różnych sił politycznych, by razem dyskutować o Włocławku – jego szansach i zagrożeniach. Organizatorzy mają nadzieję, że wnioski wypracowane podczas debaty staną się początkiem dyskusji nad przyszłością Włocławka właśnie w roku kolejnych wyborów samorządowych.

Debata odbywać się będzie w ramach Akcji „Masz głos, masz wybór” prowadzonej przez Fundację Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów, w której uczestniczy Projekt Włocławek.

 

 

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek