Pomiń menu

Konferencja prasowa Młodego Włocławka

W środę 30 czerwca o godzinie 11:00 na Placu Wolności odbyła się konferencja prasowa Młodego Włocławka.

Podsumowano akcję „Młodzi Głosują” organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz działania sprzed I tury wyborów w ramach kampanii Gdziekolwiek będziesz – zagłosuj. Zostały również ogłoszone najbliższe działania pro frekwencyjne, czyli piątkowy happening na ulicach naszego miasta, oraz sobotnia „Zmień lokal na wyborczy”, która odbędzie się w London Pubie od godziny 16:30.

Wystartował Projekt "Inkubator Inicjatyw Młodzieżowych" oraz Monitoring Bazy Sportowej włocławskich szkół.

Młody Włocławek zadeklarował również poparcie dla inicjatywy grupy skupionej wokół posła Łukasza Zbonikowskiego, dotyczącej budowy drugiego stopnia wodnego na Wiśle, jako potencjalnego miejsca pracy dla wielu młodych mieszkańców Włocławka i powiatu włocławskiego.

Rozpoczęte zostały również przygotowania do projektu „Wyraź Siebie – Sobą”, który jest współfinansowany przez program Komisji Europejskiej „Młodzież w działaniu”.

Zaprezentowane zostały również inne programy, w ramach których młodzi ludzie mogą realizować swoje pomysły i inicjatywy, między innymi Polska-Amerykańska Fundacja Wolności, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, Fundacja Dzieci i Młodzieży czy Fundacja im. Stefana Batorego.

Wspomniano również o warsztatach dla kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta, które odbywają się w ramach „Młodzieżowej przestrzeni samorządowej”, która jest częścią akcji "Masz głos, masz wybór".

10 lipca natomiast odbędzie się koncert, na którym zostanie podsumowany projekt antynarkotykowy „Koleś nie bierz!”, finał Młodych Talentów oraz finał karaoke. Wystąpią m.in. The Brigde i Too Hot To Stop Wystartują też oficjalnie: Inkubator Inicjatyw Młodzieżowych oraz projekt Wyraź Siebie – Sobą.

Na sam koniec została podsumowana Akcja „Ranking”, w której uczniowie oceniali szkoły ponadgimnazjalne. Ranking prowadzony był w ramach Akcji "Masz głos, masz wybór". Od września rusza kolejna edycja akcji „Ranking”, tym razem wraz ze szkołami oceniani będą również nauczyciele.

W konferencji uczestniczyli:

Paula Langnerowicz – Marszałek Sejmu Dzieci i Młodzieży XVI kadencji

Rafał Korasiewicz – Koordynator Młodego Włocławka, Sekretarz Młodzieżowej Rady Miasta Włocławek

Michał Cieśliński – Przewodniczący Zarządu Koła Stowarzyszenia Projekt POLSKA we Włocławku

Karolina Lubasińska – posłanka na Sejm Dzieci i Młodzieży XV kadencji,
oraz członkowie Młodego Włocławka.

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek