Pomiń menu

Zmieniali lokal na wyborczy

 

3 lipca w London Pubie oraz Piwiarni Warka, Młody Włocławek wraz z kołem Projektu: POLSKA we Włocławku zorganizował akcję „Zmień lokal na wyborczy” w ramach ogólnopolskiej kampanii profrekwencyjnej "Gdziekolwiek będziesz – zagłosuj".
 
"W ramach tej akcji chcieliśmy zachęcić młodych ludzi, aby imprezując w sobotni wieczór, nie zapomnieli w niedzielę wstąpić do lokalu wyborczego i postawić krzyżyk na karcie wyborczej" – mówi Rafał Korasiewicz, koordynator akcji.

Do realizacji eventu wykorzystano plakaty promocyjne, które wisiały w lokalach i przed wejściem. Uczestnicy akcji rozdawali ulotki z hasłem: "4 lipca wcale nie musisz głosować. Ale pamiętaj – ktoś inny zadecyduje za Ciebie!" oraz vlepki z logiem akcji. Nie zabrakło też koszulek akcji, w które ubrani byli uczestnicy, obsługa pubu i dj, który prowadził imprezę karaoke.

Wykorzystano również materiały z happeningu organizowanego dzień wcześniej pt. „Czym są dla Ciebie wybory???”. Była to płachta, na której narysowane były kontury Polski, a w środku odpowiedzi na pytanie happeningu. Została ona wywieszona w lokalu. A tuż obok widniał plan Włocławka, na którym ludzie zaznaczali gdzie znajduje się ich lokal wyborczy.

Wszystkie akcje pro frekwencyjne Młodego Włocławka i Koło Stowarzyszenia Projekt POLSKA we Włocławku odbywały się w ramach kampanii „Gdziekolwiek będziesz – zagłosuj”, realizowanej przez koalicję „Masz głos, masz wybór”, która skupia kilkanaście opiniotwórczych i cieszących się autorytetem organizacji pozarządowych, działających na rzecz zwiększenia udziału obywateli w wyborach.

(suerte)

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek