Pomiń menu

Grodków walczy o frekwencje

 Redakcja Grodkow24.civ.pl w ramach ogólnopolskiej akcji "Masz głos, masz wybór" prowadzi drugą odsłonę kampanii dotyczącej wyborów samorządowych w Polsce. 

W ubiegłym roku przed referendum władze Grodkowa zniechęcały mieszkańców do głosowania. Wówczas w gminie Grodków pojawiły się duże plakaty z czerwonym zakazem wjazdu i treścią "Referendum nie idę. Dobrze życzę miastu i gminie. Na referendum nie idę i innym radzę to samo".  Zdecydowanie nie popieramy takich działań, jest to niszczenie demokracji, akcja burmistrza i radnych miała częściowy wpływ na późniejsze wybory do Parlamentu Europejskiego i na wybory prezydenckie.

Mamy od lat najniższą frekwencję w Powiecie Brzeskim, trzeba to zmienić.  W październiku prowadziliśmy pierwszą odsłonę kampanii zachęcaliśmy mieszkańców do startowania w wyborach na radnego, miało to na celu przekonać grodkowian, że każdy może zostać radnym gminnym czy powiatowym.

"Idź i głosuj świadomie" pod takim hasłem prowadzone są nasze działania w gminie Grodków,  które mają na celu poprawę frekwencji. Już w tą niedzielę 21 listopada będziemy wybierać kandydatów, którzy zasiądą w samorządzie lokalnym. W naszej gminie zmieniła się ordynacja wyborcza, mało osób wie, że w Grodkowie w pierwszym okręgu możemy zagłosować maksymalnie na 4 kandydatów a w drugim okręgu na trzech kandydatów.

To bardzo ważne, mieszkańcy mylą wybory samorządowe z wyborami prezydenckimi, dlatego tym bardziej jest potrzebna nasza akcja w Grodkowie.

Cały czas działamy w Grodkowie i na wsiach, byliśmy m.in. w Wojsławiu, Nowej Wsi Małej. Działamy społecznie, chodzimy w białych koszulkach z napisem "Głosuj" i rozdajemy nasze gadżety m.in.: ulotki, długopisy, plakietki.  W ulotkach znajdują się przydatne informacje dla wyborców m.in.:
 
 
– Lokale wyborcze będą czynne – uwaga, zmiana! – otwarte w godz. 8:00-22:00.
 
– W lokalu dostaniemy cztery karty do głosowania w wyborach: do rady gminy, rady powiatu, sejmiku wojewódzkiego, na burmistrza. 
 
 
Zachęcać do głosowania będziemy także w dniu wyborów,  ponieważ nie jest to agitacja wyborcza, tylko święto demokracji.
 
W ramach akcji "Masz głos, masz wybór" dziś w kinie klaps miała się odbyć debata kandydatów na burmistrza Grodkowa. Niestety tylko trzech kandydatów zgodziło się brać udział w spotkaniu z konkurentami, reszta nie miała odwagi. Dlatego z powodu małego zainteresowania, debata przedwyborcza została przeniesiona na drugą turę, jeżeli w ogóle do niej dojdzie. A jest ona pewna, ponieważ głosy się rozłożą, mamy siedmiu kandydatów na burmistrza Grodkowa. Nowy termin debaty nie jest jeszcze znany. 
 

Damian Kapinos

Grodkow24.civ.pl Twoje Centrum Informacji