Pomiń menu

MŁODZIEŻOWA DEBATA SAMORZĄDOWA w LO RESKU

 Już niebawem 21 listopada, to właśnie my, mieszkańcy Reska i okolic, będziemy decydować o kierunkach rozwoju naszego miasta, gminy, i o tym jak zostaną rozwiązane jego problemy. Aby nasze decyzje były świadome, zaprosiliśmy do dyskusji w ramach akcji „Masz głos, masz wybór”! kandydatów na Burmistrza Reska, panów Arkadiusza Czerwińskiego oraz Zbigniewa Pałubiak.
 
Kampania pro frekwencyjna „Masz głos, masz wybór”, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, miała uświadomić wyborcom, że  ich głos w nadchodzących wyborach samorządowych, ma wpływ na codzienne życie lokalnej społeczności. To właśnie od wybranych przez nas radnych, burmistrza zależy kształt otaczającej nas rzeczywistości.
 
16 października 2010 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Resku, odbyła się młodzieżowa debata samorządowa. Głównym celem debaty było zachęcenie młodych mieszkańców gminy Resko do świadomego udziału w zbliżających się wyborach samorządowych i większego zaangażowania w życie publiczne naszego miasta.
 
Debata rozpoczęła się od prezentacji kandydatów, następnie panowie odpowiadali na przemian na pytania przygotowane przez młodzież, podzielone na obszary: bezpieczeństwo, oświata, gospodarka, ochrona środowiska, opieka społeczna/zdrowotna oraz turystyka/promocja. W dalszej części uczniowie zadawali pytania. Na zakończenie kandydaci dokonali podsumowania; w końcowym wystąpienia każdy z nich zachęcał młodzież do aktywnego i świadomego udziału w głosowaniu.
 
Uwieńczeniem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą pracę na temat gminnej kampanii samorządowej 2010. Zaproszeni goście wręczyli laureatkom: Justynie Kulik, Patrycji Kozłowskiej, Justynie Kijak, Karolinie Leszczyńskiej, Monice Wawrzyniak, Katarzynie Manel, Sandrze Bogdańskiej i Paulinie Harkot, nagrody w postaci koszulek i toreb z logo kampanii „Masz głos, masz wybór”!.
 
Projekt „Młodzi głosują” i „Masz głos, masz wybór”! w swoim założeniu był daleki od jakiejkolwiek agitacji politycznej – zależało nam wyłącznie na angażowaniu młodych ludzi w demokratyczne wybory i obywatelskie działanie.

Liceum Ogólnokształcące im. K.K.Baczyńskiego