Pomiń menu

W Nowince ruszył konkurs Super Samorząd 2011

Do lokalnego partnerstwa stowarzyszenie Wspólnota Puszczy pozyskało niezwykle cennych sojuszników, którzy chcą się zaangażować w konkursowe akcje: Urząd Gminy w Nowince z osobą Pani Wójt Dorotą Winiewicz, z inicjatywy której na wszystkie wioski naszej gminy ruszył cech z informacjami dotyczącymi zasad funkcjonowania budżetu w formie przystępnej broszurki.,

Szkoła Podstawowa w Monkiniach, gdzie w najbliższych dniach odbędą się spotkania warsztatowe w klasach 4-6 porządkujące wiedzę o samorządzie, a także spotkania mieszkańców z radnymi, sołtysami i Panią Wójt, przy udziale przedstawicieli stowarzyszenia Wspólnota Puszczy, dotyczące zasad komunikacji społecznej na terenie naszej gminy. Podobne spotkanie planowane jest w GOK-u w Nowince, w świetlicy wiejskiej w Szczebrze, a także w Szkole Podstawowej w Olszance.

Zespół Szkół im.Powstańców Styczniowych w Nowince, gdzie już udało się przeprowadzić zajęcia warsztatowe w klasach trzecich gimnazjum dotyczące umijętności debatowania.

Biblioteka Publiczna w Nowince. 

W lokalnej prasie- Gazecie Współczesnej ukazała się informacja o przystąpieniu naszego partnerstwa do konkursu Super Samorząd. Nawiązaliśmy także współpracę z Przeglądem Augustowskim i Radiem 5.

Stowarzyszenie na rzecz integracji społeczności wiejskiej "Wspólnota Puszczy