Pomiń menu

Spotkanie Burmistrz Mrągowa z organizacjami pozarządowymi

Burmistrz Miasta Mrągowo spotkała się z przedstawicielami mrągowskich stowarzyszeń. Spotkanie odbyło się w ramach przystąpienia Gminy Miasto Mragowo do konkursu „Super Samorząd 2011” w ramach akcji ,,Masz Głos, Masz Wybór”.

Skuteczne narzędzia w komunikacji pomiędzy przedstawicielami stowarzyszeń, a samorządem miejskim to główny temat spotkania, które odbyło się 15 czerwca w mrągowskim magistracie. Podczas spotkania przedstawione zostały zasady pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu Super Samorząd 2011 i zadania, które Gmina Miasto Mragowo wspólnie z Biblioteką Publiczną im. Wacława Gołowicza zrealizuje w ramach konkursu.

Przystąpiliśmy do konkursu ponieważ chcemy budować dialog pomiędzy władzami miasta , a mieszkańcami, ponieważ opinia mieszkańców jest dla nas ważna. Chcemy nauczyć się jak najlepszych metod komunikowania się z mieszkańcami Mrągowa w tematach istotnych, dotyczących przyszłości, ale i tematach bieżących. Pragniemy  jeszcze bardziej otworzyć się na wzajemną współpracę,  bo tak naprawdę  bez komunikacji nie ma demokracji – mówi Donata Kobylińska Durka, kierownik Referatu Strategii, Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej w Urzędzie Miejskim w Mrągowie.

Mrągowo wczoraj , dziś i jutro – podczas spotkania Burmistrz Mrągowa, Otolia Siemieniec dodatkowo zapoznała przedstawicieli mrągowskich stowarzyszeń z realizowanymi i planowanymi inwestycjami w mieście. Warszawska ulicą dwukierunkową? Centrum miasta strefą płatnego parkowania? Czy urzędnicy wybudowali sobie za magistratem parking dla siebie czy dla mieszkańców? Podczas spotkania przedstawiciele mrągowskich stowarzyszeń mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania,  a także przedstawić gospodyni miasta swoje oddolne inicjatywy.

Spotkanie z przedstawicielami mrągowskich stowarzyszeń odbyło się w ramach I zadania, które samorząd realizuje uczestnicząc w konkursie Super Samorząd 2011. Jest to ogólnopolski program aktywizacji obywateli prowadzony przez Fundację im. Stefana Batorego oraz Stowarzyszenie Szkoła Liderów z Warszawy. W konkursie nagrodzone zostaną lokalne partnerstwa, które najlepiej zrealizują cztery zadania akcji Masz Głos, Masz Wybór.  Do udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu zgłosiło się 153 partnerstwa samorządów z instytucjami i organizacjami pozarządowymi.
Więcej informacji na temat konkursu w Referacie Strategii, Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej pod adresem [email protected] lub tel. 89 741 90 41 oraz na stronie www.mragowo.pl.

 

Biblioteka Miejska im. Wacława Gołowicza w Mrągowie