Pomiń menu

Gmina Piszczac korzysta z technologii web 2.0

Mimo wakacyjnego rozluźnienia w gminie Piszczac trwała aktywna kampania na rzecz unowocześnienia kanałów komunikacyjnych, tak by przepływ informacji w gminie był jeszcze skuteczniejszy.

Kolejne nasze działanie polega na rozpowszechnieniu wśród mieszkańców ulotek zawierających dane o dostępnych źródłach informacji (gminnej stronie internetowej/BIP-ie i gazetce gminnej) z których mieszkańcy mogą dowidzieć się o pracach i zamierzeniach samorządu Piszczaca.

Gmina posiada nową stronę internetową administrowaną przez Sebastiana Bogusza. Dzięki niej mieszkańcy w prosty i przejrzysty sposób mogą znaleźć informacje dotyczące działań Rady Gminy, planów Wójta oraz wiedzę o najbliższym otoczeniu społecznym.

Na stronie znajdują się także zakładki, które na bieżąco informują mieszkańców o inicjatywach lokalnych m.in. kalendarium działań zrealizowanych w ramach walki o tytuł Super Samorząd 2011.

Władze gminy powróciły również do drukowania gazetki gminnej, która jest kolejnym istotnym i bezpłatnym źródłem informacji dla mieszkańców.

Miło Nam zakomunikować, iż honorowy patronat nad konkursem objął wójt gminy Piszczac Jan Kurowski oraz przewodniczący Rady Gminy Mirosław Melańczuk.

Mamy nadzieję, że wspomniane przedsięwzięcia przełożą się na skuteczność naszych działań.