Pomiń menu

Łukowscy radni w akcji

Wczoraj, podczas XXI Sesji Rady Miasta Łuków przedstawiciel Stowarzyszenia Civitas Lukoviensis, Sławomir Dziudzik, oficjalnie zaprosił burmistrzów oraz radnych do udziału w Ogólnopolskiej akcji Masz Głos, Masz Wybór.

Radni zostali poinformowani o idei Akcji i o naszych oczekiwaniach, jakie mamy w związku z ich udziałem w wykonywanych przez Stowarzyszenie, w ramach Akcji, zadaniach.

Stowarzyszenie Civitas Lukoviensis, które tu reprezentuję chce wesprzeć Was – Panów Burmistrzów oraz Państwa radnych – w procesie utrzymania dialogu z mieszkańcami Łukowa, w rozwijaniu współpracy mieszkańców z władzami samorządowymi. Słowem, w doskonaleniu Waszych kontaktów z wyborcami. (…) Zdając sobie doskonale sprawę z powagi stojących przed nami zadań – i pamiętając słowa znanej piosenki, mówiące o tym, że „do tanga trzeba dwojga” – chcę, w imieniu Stowarzyszenia oraz swoim zaprosić Panów Burmistrzów oraz Państwa radnych do udziału w Akcji, do współpracy z nami, do wspólnego tworzenia płaszczyzny otwartego dialogu mieszkańców z władzami miasta” – powiedział przedstawiciel Stowarzyszenia.

Burmistrzowie oraz radni otrzymali, ponadto, imienne zaproszenia do udziału w Akcji.

Poinformowani zostali o korzyściach, jakie przyniesie udział w Akcji. Korzyści dotyczą wszystkich stron – zarówno władze samorządowe, jak i mieszkańców.

Pamiętajmy jednak, że największymi wygranymi muszą tu być mieszkańcy Łukowa, którzy do tej pory nie mają żadnego poczucia wpływu na podejmowane przez Państwa decyzje i których dostęp do informacji kończy się na przeczytaniu kilku wzmianek na oficjalnej stronie miasta lub zapoznaniu się z zatwierdzonymi już dokumentami w Biuletynie Informacji Publicznej.

Pozwólcie więc nam, wyborcom, mieć to poczucie wpływu na Wasze poczynania, na to, czym się zajmujecie i jakie decyzje podejmujecie” – kontynuował swoje wystąpienie Sławomir Dziudzik.

Oto link, pod którym mogą Państwo zapoznać się z tym wystąpieniem oraz treścią jednego z imiennych zaproszeń:

http://www.civitaslukoviensis.pl/aktualnosci/read/3012/