Pomiń menu

Młodzież z „Twoją Kartą Praw Mieszkańca” !

20 czerwca br. w Sali Posiedzeń Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna, odbyła się debata młodzieży z władzami gminy. Tym samym oficjalnie zaingurowaliśmy projekt "Młodzieżowa Rada Miejska"

W spotkaniu wzięli udział uczniowie konstancińskich szkół gimnazjalnych i liecum, burmistrz Gminy, radni „dorosłej” rady miejskiej oraz urzędnicy. Gościem specjalnym był Michał Owczarek z Fundacji Civis Polonus, który poprowadził pierwszą część spotkania z zakresu Młodzieżowej Rady Miejskiej.

W drugiej części debaty, młodzież razem z radnymi dyskutowała na temat aktualnej sytuacji młodzieży w Gminie. Poruszono m.in. kwestię budowy ścieżek rowerowych, których w naszej gminie jest jak na lekarstwo. Młodzież wskazała również brak koncertów skierowanych głównie do młodych – np. przegląd młodzieżowych zepsołów lokalnych.

Na koniec debaty, organizator spotkania – Tomasz Nowicki, rozdał wszystkim uczestnikom  „Twoją Kartę Praw Mieszkańca” – poradnik przygotowany przez Fundację im. Batorego, w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór. Tomasz Nowicki zachęcił przede wszystkim młodzież do zapoznania się z treścią tego poradnika i podzielenia się informacjami ze swoimi rówieśnikami. Poradnik trafił również w ręce „dorosłych” radnych, którzy nie ukrywali ogromnego zainteresowania.