Pomiń menu

O starachowickim Naprawmy To w Polskim Radiu

27.08.2012 jednym z gości audycji "4 do 4" w Polskim Radiu Czwórce był prezes Stowarzyszenia JES - Jakość Energia Starachowice Piotr Babicki. Rozmowa toczyła się wokół zaangażowania społecznego i aktywności obywatelskiej. Nie zabrakło tematu starachowickiego Naprawmy To! Stowarzyszenie JES to jeden z uczestników akcji Masz Głos, Masz Wybór.

Inspiracją do audycji było zakończone 19.08.2012 fiaskiem referendum w sprawie odwołania prezydenta Starachowic, który przyznał się do korupcji. Powodem nieważności była zbyt niska frekwencja. Krzysztof Grzybowski, autor audycji w Czwórce pytał dlaczego często zapał kończy się na słowach, a nie na czynach. W  programie pojawiały się głosy internautów, a także dzwoniący słuchacze.

Jako jeden z przykładów zaangażowania obywateli w życie społeczne, Piotr Babicki podał i krótko opisał ideę projektu Naprawmy To, realizowanego w Starachowicach przez Stowarzyszenie JES w ramach Akcji „Masz Głos Masz Wybór”.

Cała audycja oraz artykuł dostępne są pod adresem: http://www.polskieradio.pl/10/485/Artykul/672824,Nie-liczcie-na-to-ze-inni-Was-wyrecza