Pomiń menu

Mamy wspólny projekt zagospodarowania przestrzeni przy stawie

W ostatnim czasie dwa razy formalnie zbierała się grupa reprezentatywna sołectwa Sułkowice w celu opracowania projektu zagospodarowania przestrzeni przy stawie. Po analizie wyników badań ankietowych wspólnie doszliśmy do wniosku - jak nasza wspólna przestrzeń ma wyglądać. Praca grupy przy stawie, dodatkowe mniej formalne spotkania, rozmowy pod sklepem czy kościołem pozwoliły nam wypracować wspólny projekt, który co najważniejsze został zaakceptowany przez zaangażowaną w prace część mieszkańców sołectwa.

projekt Tak jak większość mieszkańców wypowiedziała się w badaniu ankietowym chcielibyśmy aby były: ławki, stoliki, ławeczka dla dzieci, stolik do gry w szachy, tablica informacyjna, wc, kosz na śmieci, budka z gastronomią, oświetlenie, ogrodzenie, źródło z ujęciem wody i figurka błogosławionej Kingi. To wszystko mamy w naszym wspólnym projekcie, który został podany do wiadomości publicznej naszym mieszkańcom. Niestety w tym roku nie zostaną rozpoczęte prace wykonawcze ze względu na późną porę, ale na wiosnę ruszamy pełną parą do realizacji projektu!

Na koniec najważniejsza sprawa – zmieniliśmy nazwę zagospodarowania naszej przestrzeni przy stawie na: zagospodarowanie jaru z ” Cudownym Źródełkiem Błogosławionej Kingi” – nazwa powstała podczas konsultacji społecznych, w których uczestniczyli mieszkańcy sołectwa.

Zapraszamy do galerii zdjęć