Pomiń menu

W Dąbrowie Zielonej zakończył się etap konsultacji, uzgodnień i planów.

Z dumą pragniemy Was poinformować, że na Zebraniu Wiejskim został przedstawiony kompletny plan przedsięwzięcia w ramach Wspólnej przestrzeni.

Mieszkańcy zdecydowali o wyglądzie i wyposażeniu wybranego przez Nich wcześniej miejsca. Mało tego, inwestycja ta będzie finansowana wspólnie z budżetu gminy i funduszu sołeckiego co zostało potwierdzone stosowną uchwałą Zebrania Wiejskiego i deklaracją władz gminy w osobach Wójta i Przewodniczącego Rady. Zespołowi Opiekunów Projektu pozostaje już tylko nadzorować jego wykonanie.

Chcielibyśmy tylko zauważyć, że obligatoryjnie kandydaci na wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych powinni wykazać się co najmniej kilkuletnim doświadczeniem w działaniu w organizacjach  pozarządowych. W naszej Gminie mamy właśnie panią Wójt z takim stażem i współpraca z Nią była naprawdę czystą przyjemnością, czasem wyprzedzała nasze działania i przychodząc z problemem spotykaliśmy się z już gotowym jego rozwiązaniem. Dumni też jesteśmy z naszych Radnych, którzy w większości z pełnym zrozumieniem podeszli do zadań, które postawiliśmy przed nimi.

Najważniejszym jednak celem naszych poczynań była aktywizacja mieszkańców naszej miejscowości. I to nam się udało! Naprawdę miło patrzeć, jak ludzie zaczynają widzieć i wierzyć w to, że Ich głos, Ich zdanie i Ich pomysły liczą się i są brane poważnie pod uwagę.

Głęboko wierzymy i ufamy, że każdy następny projekt spotka się z jeszcze większym odzewem ze strony mieszkańców.