Pomiń menu

Pomóż ocenić i poprawić pracę Urzędu Gminy Żukowo.

Artykuł, który ukazał się na portalu express.kaszubski.pl

fot.nadesłane

 

Inicjatorką akcji „Urząd na 5” w gminie Żukowo jest Jolanta Wiercińska, członkini Rady Sołeckiej Chwaszczyna. Zaproponowała władzom gminy udział w przedsięwzięciu organizowanym w całej Polsce przez Fundację im. Stefana Batorego i Szkołę Liderów. Celem akcji jest sprawdzenie jak działają urzędy i czy są dostosowane go potrzeb mieszkańców. Czy są czynne dłużej, czy budynki wyposażone są w podjazdy dla wózków i przewijak dla dzieci i czy urzędnicy chętnie udzielają pomocy. Jak informuje portal chwaszczyno.com, propozycja przeprowadzenia akcji spotkała się z pozytywnym odzewem Urzędu Gminy Żukowo.

– W odpowiedzi zadzwoniła pani Aneta Grota, audytor wewnętrzny UG Żukowo, która chce pomóc w realizacji zadania. Na terenie urzędu zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne z osobami zainteresowanymi udziałem w akcji a urząd poprzez swoją stronę poinformuje o tym fakcie – informuje chwaszczyński portal. – Zadaniem uczestników przedsięwzięcia będzie sprawdzenie, jak działa Urząd Gminy w Żukowie i doradzenie urzędnikom co zrobić, aby dostosować go do potrzeb mieszkańców.

Najpierw zebrane zostaną informacje na temat obecnej sytuacji w urzędzie. Ma w tym pomóc Karta Pytań, zawierająca szereg zagadnień dotyczących dostosowania urzędu do potrzeb mieszkańców. Formularz dostępny jest na stronie chwaszczyno.com. Wypełnione ankiety należy przesłać na adres: [email protected].

Na podstawie zebranych danych organizatorzy ocenią urząd oraz przygotują ranking wszystkich urzędów w Polsce. Z kolei wnioski z części tematycznych formularza zostaną przekazane urzędnikom gminy celem przeprowadzenia niezbędnych zmian.