Pomiń menu

Nasza rewolucja śmieciowa wystartowała

Stowarzyszenie Civitas Lukoviensis postanowiło aktywnie włączyć się do, organizowanej przez Urząd Miasta, kampanii informacyjno-edukacyjnej, dotyczącej nowych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi.

Wprawdzie na razie na naszym portalu civitaslukoviensis.pl, ale niedługo przeniesie się również do reala.

Tymczasem stowarzyszenie nasze postanowiło wspomóc kampanię informacyjno-edukacyjną, prowadzoną przez Urząd Miasta w Łukowie. W tym celu na portalu utworzyliśmy odrębny dział, który zatytułowaliśmy „Rewolucja śmieciowa„. Mamy ambicję zamieszczania tam dosłownie wszystkiego, co może pomóc mieszkańcom miasta zrozumieć nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi. Dotychczas udostępniliśmy wszystkie akty prawne mające zastosowanie przy tych zmianach (ustawy oraz uchwały Rady Miasta), kilka ważnych pytań wraz z odpowiedziami (FAQ) oraz ulotkę opracowaną przez Urząd, przedstawiającą co można, a czego nie można, wrzucać do odpowiednio oznaczonych pojemników.

Urząd zapowiada szereg spotkań z mieszkańcami miasta i zarządcami nieruchomości (wspólnot mieszkaniowych i Spółdzielni Mieszkaniowej), a także z uczniami szkół. Chcemy zamieszczać relacje z tych spotkań.

Informacja na naszym portalu, w połączeniu z aktywną reklamą na Facebook’u powinna przynieść wymierne rezultaty.