Pomiń menu

Ruszamy z Budżetem Obywatelskim w Łukowie

Jednym z zadań, na wykonanie którego zdecydowaliśmy się w tegorocznej edycji akcji Masz Głos, Masz Wybór jest Budżet osiedlowy.   Na dobrą sprawę wystartowaliśmy wczoraj. Po krótkiej dyskusji w Stowarzyszeniu postanowiliśmy odwiedzić Burmistrza z zapytaniem, jakie ma zdanie na ten temat. Rozmowa była krótka, rzeczowa – zgoda. Na małą kwotę, ale zgoda.

Dziś, na naszym portalu portalu civitaslukoviensis.pl utworzyliśmy odrębny dział „Budżet obywatelski”, w którym zamieszczać będziemy usystematyzowane informacje na temat wszystkich prac związanych z realizacją zadania „Budżet osiedlowy”, wykonywanego w ramach Akcji.

 

Dziś również przeprowadziliśmy wstępną (rozpoznawczą) rozmowę z Przewodniczącą Rady Miasta, której… pomysł się spodobał. Wyraziła nawet kilka ważnych uwag, które w przyszłości – podczas prac nad zadaniem – wykorzystamy.

 

Również dziś uruchomiliśmy na Facebook’u fanpage’a „Budżet Obywatelski w Łukowie” (wszystkich, którzy już go polubili dziękujemy, pozostałych prosimy o kilknięcie na „Lubię to”:))