Pomiń menu

„Wojciechy” rozdane

W dniu 22 kwietnia 2013 roku w siedzibie Fundacji „Przyszłość i Rozwój” na rzecz Gminy Korfantów odbyła się uroczystość wręczenia statuetki „Wojciecha-2012”

Nominowani do nagrody byli: Patryk Bugaj – mistrz Polski w siłowaniu na rękę, uczeń, Barbara Niewiedział – mistrzyni Paraolimpijska z Sydney i Londynu w biegach, Elżbieta Rauch – dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przechodzie i Ryszard Szymański – właściciel Piekarni z Korfantowa.

  • Nagroda „Wojciecha” jest przyznawana przez mieszkańców dla mieszkańca naszej gminy – powiedział Prezes Fundacji Ryszard Nowak – otrzymują ją najbardziej popularni i najbardziej zasłużeni mieszkańcy. W tym jest siła tej nagrody.

W tegorocznej edycji oddano za pośrednictwem kart do głosowania i internetu na stronie www.przyszlosc-rozwoj.pl 1024 głosów z czego największą liczbę, bo ponad 50 % otrzymała Barbara Niewiedział z Węży, złota medalistka z Paraolimpiady z Sydney i Londynu. Pani Basia podzieliła tradycyjny tort i dokonała losowania nagród wśród głosujących. Bony na usługi do korfantowskich salonów piękności przypadły : Alfredowi Kocierzowi z Włostowej, Dominika Bryja z Przydroża Małego, Justyna Urbańska z Korfantowa i Sandra Suchodolska z Korfantowa.