Pomiń menu

W Turośni Kościelnej na dobry początek

Oficjalnie zainaugurowaliśmy udział Stowarzyszenia Przyjaciół Niewodnicy w akcji Masz Głos, Masz Wybór, spotkaniem Zarządu SPN z Wójtem Gminy Turośń Kościelna Grzegorzem Jakuciem. Po sukcesie z ubiegłego roku w temacie Dostępni Radni, czyli zdobyciu nagrody Super Samorząd 2012 , nasz entuzjazm wcale nie wygasł i postanowiliśmy zmierzyć się z nieco trudniejszym zadaniem czyli Wspólną przestrzenią.

Spokojna,rzeczowa rozmowa w odkryte karty daje nam dużą nadzieję, że i tym razem nam się uda. Ustaliliśmy, co już w tej materii zostało zrobione, gdzie możemy coś poprawić, zmodyfikować i ewentualnie czego nie powinniśmy robić aby uzyskać końcowy efekt. Naszą rozsadzającą nas energię umiejętnie tonował Wójt Gminy, szczegółowo wyjaśniając nam, gdzie mogą pojawić się problemy. Otrzymaliśmy wiele cennych wskazówek, sugestii i porad dotyczących tego zadania. Każda ze stron mogła swobodnie przedstawić swoje zdanie, przedyskutować i wyjść ze spotkania z tarczą. Możemy teraz spokojnie przystąpić do ułożenia planu naszych działań, przewidzieć koszty, ale tym zajmiemy się po powrocie z Maróza, gdzie jedziemy opowiedzieć innym organizacjom działającym na obszarach wiejskich ,jaką drogę od małego wiejskiego stowarzyszenia przeszliśmy, aby stać się równorzędnym partnerem lokalnego samorządu.
W ponadgodzinnym spotkaniu , ze strony naszego Stowarzyszenia uczestniczyli: Zdzisław Narel /Prezes SPN/ , Joanna Ejdys /Vce Prezes/ , Barbara Sowińska/Vce Prezes/. Dorota Perkowska/skarbnik/ i Elżbieta Stelmaszuk /soltys wsi/ a także Robert Głowacki/redaktor gazety „Nowiny naszej gminy”
Spotkanie odbyło się w dniu 20 maja 2013 r w siedzibie gminy.

015