Pomiń menu

Deszczowo na Dniu Konia na Podlasiu

To w naszej Gminie jest już normalne. Mamy nadzieję ,że ta nowa tradycja,zapoczatkowana w roku ubiegłym, dzięki naszemu udziałowi w akcji Masz Głos, Masz Wybór wejdzie na stałe, również w następnych latach i w kolejnych kadencjach samorządu gminnego. Podczas największej imprezy gminnej jaką jest coroczny "Dzień Konia na Podlasiu" swój namiot mają lokalni samorządowcy.

Żółty namiot z napisem „Radni Gminy – masz problem zadaj pytanie”. Wyrażnie oznakowany widoczny z każdej strony. Radni dopisali. Z mieszkańcami spotkało się sześciu Radnych Gminy, na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Bogdanem Mularczykiem i Wiceprzewodniczącym Jerzym Bączkiem a także Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Dorotą Szekalską. Takie miejsce to też okazja, by mieszkańcy mogli się spotkać i porozmawiać ze swoimi radnymi.
Deszczowa a wręcz burzowa pogoda sprawiła, że dyżury Radnych Gminy Turośń Kościelna trzeba było skrócić. Godnym odnotowania jest też fakt, że namiot odwiedziła Pani Jolanta Den – Wicestarosta Powiatu Białostockiego, której pomysł z namiotem bardzo się spodobał. Najwięcej pytań dotyczyło oczywiście tzw ustawy śmieciowej a także zagospodarowania wspólnej przestrzeni w Turośni Kościelnej / zbiornik retencyjny/ i w Niewodnicy Kościelnej / chodniki , plac przy czołgu/. W załączeniu fotoreportaż z festynu.

DSC00908 DSC00859 DSC00860 DSC00862 DSC00867 DSC00873 DSC00876 DSC00877 DSC00880 DSC00900 DSC00904