Pomiń menu

Mieszkańcy poznali swoje prawa.

Idealny samorząd to taki, w którym władza nie boi się mieszkańców, a mieszkańcy nie boją się zwracać władzy uwagi – Sekretarz Stanu Olgierd Dziekoński

W czwartek 06 czerwca 2013r. w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie odbyło się spotkanie dotyczące Praw Mieszkańców. Spotkanie poprowadził prawnik Sieci Obywatelskiej – Watchdog  Polska Szymon Osowski, a uczestnikami byli mieszkańcy z terenu miasta Białogard, którzy są zainteresowani  prawami jakie mają względem władz samorządowych i nie tylko.  Celem spotkania było uświadomienie obywatelom, iż mają prawo otrzymywać od władz wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania jednostek finansowanych z budżetu państwa.  Prawnik zwrócił uwagę  między innymi na to,  iż chcąc uzyskać informację publiczną zgłaszając się do właściwej jednostki musimy jedynie podać ustnie bądź pisemnie jakiej informacji oczekujemy i jak ma być ona nam przekazana, oraz że wszystkie informacje nie posiadające klauzuli tajne muszą na naszą prośbę być nam udostępnione. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, mieszkańcy  zadawali  wiele rzeczowych  pytań oraz przedstawiali miejscowe problemy i nadużycia z jakimi się spotykali, przedstawiciel Sieci Obywatelskiej Watchdog precyzyjnie odpowiadał na wszelkie zadawane pytania oraz rozwiewał każde wątpliwości.

Spotkanie zostało zorganizowane przez przedstawiciela Stowarzyszenia Rozwoju Społecznego Omni Modo w Białogardzie – Wojciecha Kraszewskiego oraz przez Sieć obywatelską – Watchdog Polska.

2013-06-06-2138 2013-06-06-2152 2013-06-06-2171