Pomiń menu

Spacerkiem po biurach

Prace nad inicjatywą nabrały tempa. Dziś od Zarządu Infrastruktury Miejskiej (ZIM) otrzymaliśmy niezbędne dokumenty dotyczące parku (plan zagospodarowania przestrzennego, specyfikację flory  - mało kto wie, że w naszym parku występuje rzadka w Polsce odmiana dębu białego). Dowiedzieliśmy się również, że park jest pod opieką konserwatora zabytków (i tam też byliśmy).

Wiemy już na co możemy sobie pozwolić, jak urealnić pomysły mieszkańców, aby było to do przyjęcia przez wszystkie instytucje. Zaprosiliśmy przedstawicieli ZIM i Urzędu Miejskiego na spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się w środę 5.06 o godzinie 17.00.

Ścieżka formalna będzie długa, póki co jeszcze gubimy się w ilości instytucji zajmujących się tym miejscem, ich oczekiwań, możliwości i uprawnień (ale dostaliśmy GPS w postaci wsparcia Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Organizacji Pozarządowych, który pomoże nam dojść do celu). Próbujemy dotrzeć również do archiwalnych zdjęć, dokumentacji parku (może przedwojennych), ale niestety konserwator takowych nie posiada. Trzeba liczyć na wsparcie mieszkańców, na dniach kolejna akcja – tym razem dla dorosłych.

spotkanie mgmw 1