Pomiń menu

Debata publiczna w gminie Bełżec za nami

RADA SOŁECKA SOŁECTWA BRZEZINY, DZIĘKUJE WSZYSTKIM, KTÓRZY POŚWIĘCILI SWÓJ CZAS I ZDECYDOWALI SIĘ NA UDZIAŁ W DEBACIE PUBLICZNEJ                                   

Jesteś mieszkańcem Gminy Bełżec??? Przyjdź!!! tak pisaliśmy w zaproszeniu na DEBATĘ PUBLICZNĄ. Trwająca 2 godziny debata odbyła się 28 czerwca w piątek o godz. 18.00 w sali GOK w Bełżcu. Mieszkańcy przyszli, sala GOK była pełna. Wśród obecnych dopisała młodzież, przedstawiciele rad sołeckich, sołtysi, radni, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz pracownicy Urzędu Gminy na czele z Wójtem Gminy Andrzejem Adamkiem, sekretarz Alicją Kopczan i skarbnik Jolantą Malec. Hasło przewodnie MAMY GŁOS, MAMY WYBÓR – ROZWIĄZUJMY WSPÓLNIE PROBLEMY NASZEJ GMINY WYBRAŁEŚ? NIE ZAPOMNIJ PYTAĆ wpisało się już w nasze działania. Moderatorem debaty była mieszkanka Hrubieszowa prezes Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury Edyta Dobosz- Miciuk. Mieszkańcy gminy obecni na sali aktywnie uczestniczyli w pierwszej w historii Gminy Bełżec debacie publicznej. Dyr. GOK Wojciech Stepaniuk przedstawił przygotowaną prze Iwonę Ciećwierz (ze Szkoły Liderów koordynatorkę zadania DOSTĘPNI SAMORZĄDOWCY) prezentację na temat: Komunikacji w gminie. W swoim wystąpieniu wójt gminy zapowiedział zmiany, które w najbliższym czasie mają być wprowadzone na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz przedstawił komunikację widzianą oczami wójta. Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Marynicz mówił o kompetencjach i komunikacji widzianej oczami radnego. Uczennice Publicznego Gimnazjum w Bełżcu Anita Pachla i Sylwia Żołądek przedstawiły wyniki sondy przeprowadzonej wśród mieszkańców i radnych. Mieszkańcy poruszali różne sprawy dotyczące funkcjonowania i działań naszej gminy. W atmosferze zgody i dialogu, bo one budują – przebiegała cała debata i tak mamy zamiar pracować by osiągnąć wymarzony cel – wypracować IDEALNY MODEL KOMUNIKACJI W NASZEJ GMINIE. Nasza grupa robocza powiększyła się o kolejne osóby. W trakcie debaty pojawiły się też pomysły na polepszenie komunikacji w gminie np. Newsletter częstsze spotkania, publikacje – informacje na temat realizowanych projektów w zakładce na stronie urzędu gminy, protokoły z sesji w BIP-ie, e-maile radnych… Na kolejnym spotkaniu zdecydujemy które metody i sposoby akceptujemy w naszej społeczności

 IMG_0669 IMG_0663 IMG_0655 IMG_0653 IMG_0643 IMG_0629