Pomiń menu

Olsztyn działa i decyduje!

Przypomnijmy – Olsztyński Budżet Obywatelski - to wydzielona kwota z budżetu Olsztyna o której przeznaczeniu mają zadecydować mieszkańcy miasta. W jego ramach można zgłaszać projekty ogólnomiejskie (do 1 miliona zł) i projekty osiedlowe (do 50 tysięcy). Po zgłoszeniu projektów i ich weryfikacji pod względem formalnym, we wrześniu 2013 r. odbędzie się głosowanie. Te , które zostaną wybrane przez mieszkańców mają zostać zrealizowane w 2014 roku. Zgłaszać projekty i brać udział w głosowaniu mogą wszyscy mieszkańcy Olsztyna którzy ukończyli 16 rok życia.

kolorSpotkania przed zgłaszaniem projektów to niezwykle ważny element budżetu obywatelskiego. Gdybyśmy je pominęli to Olsztyński Budżet Obywatelski stałby się zwykłym wyścigiem po granty -mówi Jarosław Skórski ze SWAO Zatorze, jeden z inicjatorów prac nad budżetem obywatelskim w Olsztynie. Dzięki wspólnym dyskusjom mieszkańcy mogą ustalić najważniejsze obszary na które trzeba zwrócić uwagę i zgłosić projekty, które w sposób rzeczywisty mogą wpłynąć pozytywnie na ich otoczenie. To właśnie dzięki tym dyskusjom budżet staje się naprawdę obywatelski – dodaje.

Etap zgłaszania projektów trwa do 14 sierpnia 2013 roku. Do tego czasu na każdym z osiedli powinno odbyć się przynajmniej jedno spotkanie z mieszkańcami.

Terminy spotkań z mieszkańcami w najbliższym czasie:

wtorek 09.07
Osiedle Wojska Polskiego godz.17.30 Klub Osiedlowy Przyczółek ul. Kasprowicza 6
Osiedle Dajtki godz.18.00 Siedziba Rady Osiedla ul. Zbożowa 27a
Osiedle Kortowo godz.19:00 Przedszkole nr 40 ul. Licznerskiego 2

środa 10.07
Osiedle Pieczewo godz.18:00 Gimnazjum nr 13 ul. Jeziołowicza 2
Osiedle Zatorze 10.07.2013 godz.18:00 Siedziba Rady Osiedla ul. Jagiellońska 12

Poniedziałek 15.07
Osiedle Podleśna godz. 17.00 Zespół Szkół Ekonomiczno Handlowych ul. Paderewskiego 10/12
Osiedle Redykajny Siedziba Rady Osiedla ul. Stokrotki 1A

Wszystkie informacje dotyczące Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie www.decydujemy.olsztyn.pl
i na Platformie Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta Olsztyna
www.konsultacje.olsztyn.pl

Działania związane z Olsztyńskim Budżetem Obywatelskim prowadzone są przez Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” i SWAO Zatorze we współpracy z Urzędem Miasta Olsztyna, w ramach zadania Budżet Osiedlowy akcji Masz Głos, Masz Wybór prowadzonej przez Fundację Batorego.