Pomiń menu

Spotkanie podsumowujące NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ

W spotkaniu wzięli udział prawie wszyscy zaangażowani w realizację tego przedsięwzięcia. To nas bardzo cieszy.

2 lipca 2013 we wtorek w naszej świetlicy wiejskiej miało miejsce spotkanie podsumowujące NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ.

W spotkaniu wzięli udział prawie wszyscy zaangażowani w realizację tego przedsięwzięcia. Wszyscy obecni doszli do wniosku, że mają bardzo dużo zapału do pracy i uważają że jeszcze w tym roku trzeba zorganizować podobną imprezę, tym razem na Dolnym Rębiszowie. Pomysł już się „urodził”, impreza odbędzie się w sierpniu.                                                                                                                                                           Podczas tego spotkania rozmawialiśmy o udziale naszego sołectwa w akcji MASZ GŁOS MASZ WYBÓR w zadaniu „Wspólna Przestrzeń”.

Przypomnijmy, chcemy wspólnymi siłami zagospodarować stare, nieczynne drogi i ścieżki i uczynić z nich trasy spacerowe, stąd hasło „POLNĄ DROGĄ DO SIEBIE” Omówiliśmy dokładnie ten pomysł rozdając wśród obecnych do wypełnienia ankiety w celu zebrania pomysłów na dalsze działanie.

                                                                                                                                                                                                                          W spotkaniu wzięli udział: Radny Rady Miejskiej Gminy Mirsk – Bartosz Baszak i Radni Rady Powiatu Lwóweckiego – Iwona Wasilewska i Zenon Zatchiej (członek Zarządu Rady Powiatu). Cieszymy się z ich obecności i z pełnego poparcia dla naszego zadania. Być może już na dniach przystąpimy do pierwszych prac porządkowych . Pan Zatchiej zaoferował nam pomoc w wyrównaniu odcinka starej drogi, a znając jego zaangażowanie w różne zadania realizowane w naszej okolicy, wiemy,    że słowa dotrzyma.                                                                                                                                                                                                     Będzie to pierwszy namacalny efekt naszych wspólnych działań.

DSC_5529       DSC_5535