Pomiń menu

Wojciech Kębłowski w Koszalinie

Na temat budżetu partycypacyjnego w Koszalinie rozmawiali mieszkańcy z zaproszonym gościem Panem Wojciechem Kębłowskim- doktorantem Uniwersytetu w Brukseli, autorem jedynej publikacji w języku polskim traktującej o budżecie partycypacyjnym – Budżet partycypacyjny. Krótka instrukcja obsługi.

26 czerwca w koszalińskim Klubie Kawałek Podłogi mieszczącym się przy ul. Piastowskiej 21 w Koszalinie odbyło się spotkanie informacyjne dot. Budżetu Obywatelskiego. Pan Wojciech opowiadał o możliwościach jak i zaletach BO. Mieszkańcy przysłuchując się prezentacji zadawali wiele rzeczowych pytań dot. budżetu partycypacyjnego. Na pytania mieszkańców oprócz zaproszonego gościa odpowiadali również radni.

Po zakończeniu drugiego etapu Koszalińskiego Budżetu Partycypacyjnego. Koszalinianie wykazali się dużą kreatywnością i zgłosili aż 55 projektów! Cieszy nas ich różnorodność, gdyż oprócz infrastrukturalnych znalazły się wśród nich również tzw. projekty miękkie.

Tak duża ilość pomysłów potwierdza, że decyzja o stworzeniu budżetu partycypacyjnego w Koszalinie była trafna, a mieszkańcy chcą angażować się w jego życie.

 

DSC_1876 DSC_1879 DSC_1904