Pomiń menu

Zosia – Samosia po słupsku

Warto realizować przedsięwzięcia samemu: zyskujemy czas, nie tracimy nerwów, mamy świadomość zrealizowania każdego punktu, nie musimy nikomu nadwyraz ufać, nie musimy na nikim polegać, unikniemy rozczarowań, unikniemy kłopotów - jednym słowem nie tracimy nic i zyskujemy wiele...

Czy rzeczywiście łatwiej? W niektórych przypadkach pewnie tak, ale czy taki jest sens naszego działania? Lokalnego, dużego ideą, wielkiego planami?
O sile partnerstwa przekonujemy się na każdym kroku. Budowana misternie sieć wzajemnych relacji pełna życzliwości, pomysłów, inspiracji i działania potrafi stworzyć ciekawe inicjatywy dla mieszkańców osiedla, dla mieszkańców miasta i dla nas samych. Nie od dziś wiadomo, że co 4 instytucje to nie jedna. I nie mam tu tylko na myśli zasobu kadrowego, choć jest on istotny. Piszę o zasobie rzeczowym, który każdemu wydarzeniu nada charakter, który każde wydarzenie zrealizuje i wzbogaci o dodatkowe atrakcje. Nasza inicjatywa lokalna rozrasta się o wciąż nowych mieszkańców, przedstawicieli władz samorządowych, media. Inicjatywa pokazuje pracę mieszkańców chętnych do zmian w swoim otoczeniu, ich determinację, realizację wyobrażeń, naukę demokracji, nabywanie pierwiastka Obywatelskiego. Inicjatywa pokazuje pracę urzędu, instytucji, które odbierane są zazwyczaj jako przeszkoda uniemożliwiająca rozwój jednostek. Tymczasem to też dzięki „urzędasom” inicjatywa dojrzała i rozwija się. To oni pomagają poruszać się w gąszczu formalności, inspirują i dopingują. Nasza słupska inicjatywa jest nie tylko pracą mieszkańców, ale też wielu instytucji i organizacji. Osobiście jest dla mnie wielką przyjemnością oglądanie tworzącego się na nowo dialogu.

Teraz przed nami pikniki sąsiedzkie i akcja jeden.zeroosiem. Wydarzenia te są niezbitym dowodem na to, że warto działać razem!

W działaniach wspierają nas:
Urząd Miejski, Zarząd Infrastruktury Miejskiej, Młodzieżowy Dom Kultury, I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Stowarzyszenie Siódemka, Przedszkole Miejskie nr  1, Agencja Promocji Regionalnej „Ziemia Słupska”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Radio FAMA oraz tygodnik TERAZ SŁUPSK.