Pomiń menu

Sołeckie Kino Plenerowe – sukces 100%

Obawa przed porażka jest zawsze Ale jak to zwykle bywa w takich sytuacjach przypomniałem sobie szkolenia MaszGłosowe zajrzałem  na stronę MGMW i poczytam o problemach i sukcesach innych. I wszystko staje się proste. Trzeba mieć cel, zaplanować strategię, znaleźć kogoś do pomocy i nie myśleć, że się nie uda.

Byłem przekonany, że na I Sołeckim Kinie Plenerowym będę ja i kilku moich przyjaciół. I tu się mile zaskoczyłem. Informacja na FB pokazała, jakie jest ogromne zainteresowanie taką inicjatywą.

Po FBI przyszła Gazeta Wyborcza. Artykuł z gazety:

„Gdzie taka atrakcja? W jednym z sołectw w gm. Stara Biała. Letnie kino wymyślił sołtys Sułaszewa i Ludwikowa Leszek Majczyna. Miało być już rok temu, ale dopiero teraz się udało… No albo dopiero się uda. Sołtys zwołuje ludzi na seanse na piątek – przy podstawówce w pobliskiej Wyszynie – SMS-ami, a na Facebooku zamieścił wielki plakat: „Sołeckie kino plenerowe”. I wierzy, że ta pierwsza w gminie inicjatywa się uda. – Myślałem o tym już w ub. roku, szukałem sponsorów, bo pieniędzy na to nie było, ale nie wyszło – opowiada Majczyna „Gazecie”. – W końcu zgodziła się w to wejść duża marka z branży rtv, chcieli przywieźć swój profesjonalny sprzęt, ekran i zrobić taki filmowy pokaz na powietrzu. Tyle, że ten ich sprzęt wart był ponad 40 tys. zł i należało znaleźć ubezpieczyciela. Niestety, nikt nie chciał ubezpieczyć jednodniowej imprezy i z pomysłu nic nie wyszło. Sołtys postanowił, więc zrobić kino metodą chałupniczą – pożyczyć z pracy rzutnik, tablicę-ekran oferował kolega, do tego parę ławek, żeby publika miała, na czym siedzieć, i już. – Opłaciłem nawet ZAiKS, ale że rozpowszechnianie miało być niezarobkowe, to tanio wyszło – 130 zł brutto – opowiada Leszek Majczyna. I pewnie na tym by się skończyło, ale zgłosiła się inna firma, gotowa pilotażowo zorganizować letnie kino. Daje swój sprzęt, operatora… – …a do mnie należy już tylko zrobić plakaty i je porozwieszać, ściągnąć ludzi i jakiegoś grilla zorganizować – cieszy się sołtys Majczyna. Co w piątek zobaczą widzowie? Na początek kilka filmów krótkometrażowych, potem kultowego „Misia”, a w końcu coś do strachu – horror „Underworld”. Dodajmy, że wieś Ludwikowo pod Płockiem stała się enklawą mieszczuchów, którzy pobudowali się w pobliżu Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego w poszukiwaniu ciszy i spokoju, zaś Ulaszewo jest „prawdziwą”, rolniczą wioską. Obie społeczności integrują się i wspólnie uczestniczą w sołeckich imprezach.”

Cały tekst: http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,14364505,Soltys_organizuje_dla_ludzi_kino_letnie_z_grillem.html#TRrelSST#ixzz2b4UGcxAN

I stało się ponad 100 osób od najmłodszych do najstarszych (dzieci z rodzicami i babciami z koszami piknikowymi i własnymi kocami do siedzenia.) Szanowne koleżanki i koledzy  to naprawdę świetna impreza. Ja ją zrobiłem z 350 zł w kieszenie i godzinną negocjacją ceny z firmą, która prowadziła emisję. Hit Channel Television –  ta firma robi tego typu akcje w całej POLSCE, jeśli chcecie piszcie dzwońcie dam kontakt i będziemy negocjować cenę. Bez pomocy jest ciężko, dlatego serdecznie dziękuje

 

Mieszkańcom Sołectwa Ulaszewo Ludwikowo – za liczne przybycie całymi rodzinami
Stowarzyszenie Sołtysi Mazowsza –
Dariusz Szczałuba
Krzysztof Podraska
Towarzystwo Motocykli Dawnych WETERAN Płock
OSP Wyszyna

kino22