Pomiń menu

Świetlica w Wierzbicy coraz bardziej dostępna :)

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców naszej wsi oraz wsparciu władz gminy świetlica będzie dostępna dla mieszkańców  już od początku września. Po raz kolejny okazuje się, że osiągnąć można wszystko jeżeli wystarczająco mocno się tego chce.

Po wielu spotkaniach i rozmowach z mieszkańcami oraz przedstawicielami urzędów, ciężkiej pracy przy przygotowywaniu dokumentów udało się nam przygotować spójną koncepcję pracy świetlicy.

Dwa tygodnie temu złożyliśmy do Urzędu Gminy w Serocku wniosek o udostępnienie świetlicy na potrzeby mieszkańców wraz z planem finansowania świetlicy oraz harmonogramem zajęć. Obecnie Ośrodek Pomocy Społecznej pod który podlega świetlica pracuje nad połączeniem naszego harmonogramu z planem działań świetlicy socjoterapeutycznej. Pod koniec sierpnia planowane jest podpisanie umowy pomiędzy OPS a przedstawicielką wsi (sołtyską) oraz przekazanie kluczy do świetlicy.

Oczywiście przed nami jeszcze bardzo dużo pracy. Trzeba będzie wszystkie planowane działania zrealizować oraz wypracować najlepszy i najbardziej efektywny model współpracy i dialogu sołectwa z władzami samorządowymi.

Wierzymy jednak, że dzięki otwartości władz, wsparciu mieszkańców oraz  naszemu zapałowi do pracy i optymizmowi wszystkie działania zakończą się sukcesem.