Pomiń menu

Konferencja w Starachowicach [Zróbmy to Razem!]

Stowarzyszenie JES - Jakość Energia Starachowice wraz ze swoimi partnerami - grupą projektową For a Better Future oraz Młodzieżowymi Radami miast Wąchocka i Starachowic zorganizowało kolejne wydarzenie w ramach zadania Zróbmy to razem!

IMG_8102

Tym razem starachowicka młodzież miała okazję spotkać się młodymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami Urzędu Pracy, Agencji Rozwoju Regionalnego, Starachowickiego Inkubatora Przedsiębiorstw. Wszyscy goście udowodniali młodym że rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej nie jest trudne i że wyjazd do dużego miasta to nie jedyny sposób na przyszłość. Zaprezentowano konkretne, zrealizowane pomysły, sposoby na pozyskanie środków, a także informacje o najbardziej pożądanych dziś zawodach i najbardziej przyszłościowych kierunkach studiów.

Po części wykładowej młodzi prezentowali pomysły na własne firmy wraz z zagrożeniami i szansami jakie mogą ich czekać.

Pomysł na to wydarzenie powstał podczas pierwszego spotkania projektowego, kiedy to starachowicka młodzież jako jeden z głównych problemów wskazała na brak perspektyw związanych z pracą.
Między innymi tym zagadnieniem miałby się zająć pełnomocnik ds. młodzieży, nad którego powołaniem JES wraz z partnerami i Urzędem Miasta pracują od czerwca bieżącego roku. Tym bardziej cieszyła nas obecność oraz słowa uznania i wsparcia Pani Małgorzaty Szlęzak- zastępcy prezydenta miasta Starachowic na spotkaniu dotyczącym przedsiębiorczości młodych z naszego miasta.

Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.

Wkrótce przedstawimy relację video!