Pomiń menu

Olsztyński Budżet Obywatelski – głosowanie zakończone

W piątek 13.09 upłynął termin oddawania głosów na projekty zgłoszone do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zbliżamy się do zakończenia liczenia złożonych kart do głosowania – informuje Monika Michniewicz, pełnomocnik prezydenta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi – wpłynęło ich ponad 10 tysięcy a jeszcze czekamy na karty wysłane pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) – dodaje.

ogogog

Wśród otrzymanych kart jest ponad 5 tysięcy z głosami na projekty ogólnomiejskie i prawie 5 tysięcy na projekty osiedlowe. Na 723 kartach zagłosowano na więcej niż jeden projekt. Teraz trwa wprowadzanie danych do komputera i podliczanie punktów oddanych na zgłoszone projekty. Cieszę się, że mieszkańcy Olsztyna tak licznie zagłosowali, zwłaszcza że po raz pierwszy przystąpiliśmy do tej formy budowania budżetu miejskiego – powiedział Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Dziękuję wszystkim, którzy zaszczepili w Olsztynie tę ideę i tym, którzy pracowali nad jej rozpowszechnieniem – dodał.

Jestem dumny, że mieszkam w mieście w którym tylu ludziom chce się robić coś pozytywnego – mówi Jarosław Skórski ze SWAO Zatorze – uczestnik akcji Masz Głos, Masz Wybór w ramach której realizowany jest Olsztyński Budżet Obywatelski. Nie zapominajmy jednak, że to dopiero początek drogi. Tegoroczną edycję będzie można uznać za zakończoną wtedy, kiedy z wielką pompą zostaną oddane do użytku inwestycje wybrane w głosowaniu przez mieszkańców. A czeka nas jeszcze ogrom prac związanych z wypracowaniem zasad budżetu obywatelskiego w kolejnych latach – dodaje