Pomiń menu

Sprawa naszego Szlaku zainteresowała kolejna Gminę Olsztyn

W dniu wczorajszym miało miejsce spotkanie przedstawicieli organizatorów szlaku w osobach: Burmistrz Barczewa Lech Nitkowski, przedstawiciel Gminy d.s. Unijnych Jakub Żywicki (który unika fotek), przedstawicieli Stowarzyszenia "Wspólne Wójtowo" Beata Jakubiak oraz Adam Perczyński z vice Prezydent Olsztyna Panią Haliną Zaborowska-Boruch.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze Pani Prezydent spodobał się nasz pomysł, słuchała uważnie naszych relacji dotyczących uroków naszych okolic. Przeglądała z zainteresowaniem przygotowane przez nas wszystkich materiały Zapowiedziała ze jak najbardziej będzie popierała nasz projekt podłączenia się do olsztyńskiego Szlaku rowerowego, który to jest już prawie gotowy. Zaproponował jednak inna trasę przebiegu i podłączenia się do części z Gmina Purdą mianowicie od strony Pieczewa i Bartąga gdyż tam właśnie powstała piękna trasa pieszo – rowerowa.

Z ramienia Urzędu Miasta sprawa została przekazana do dalszego opracowania na ręce Kierownika Lasów Miejskich w Olsztynie Pana Marcina Szweda oraz Oficera Rowerowego Mirosława Arczaka.

Kolejne spotkanie zainteresowanych uczestników czyli przedstawicieli : Gminy Barczewo, Gminy Dywity, Gminy Purda, Gminy Olsztyn, Nadleśnictwa Olsztyn odbędzie się 26.11-2013 w Barczewie o godz:13:00.

W związku z zainteresowaniem 4 Gmin będziemy sie starali pozyskać fundusze na organizację, oznaczenie, wydruki map i ulotek oraz sporządzenie planów z Dotacji Unijnych w 2014r.

Mamy chwilę czasu w zwiazku z tym musimy dopracować nasze „Pętelki” Wizytacja w Ratuszu

IMG_1629

IMG_1630ich opisy, fotki z rożnych pór roku, itp.