Pomiń menu

FIRR dołączył do akcji „MASZ GŁOS, MASZ WYBÓR”

Miło nam poinformować, iż Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Masz Głos, Masz Wybór”, realizowanej przez Fundację im. Stefa Batorego. W ramach projektu będziemy realizować założenia działania „Wybory dla każdego”, którego koordynatorem jest Sieć Obywatelska Watchdog Polska.

 

 

Fundacja Instytut RFIRR_logo_kwadratozowoju Regionalnego powstała w 2003 roku. Naszą misją jest zapewnienie równych praw i podmiotowości osób niepełnosprawnych w Polsce. Zmieniamy prawo. Wspieramy szkoleniowo i doradczo osoby niepełnosprawne w ich niezależnym życiu. Propagujemy pełny udział w społeczeństwie, w tym włączającą edukację. Promujemy użycie najnowszych technologii, które mogą zastąpić oczy czy ręce. Upowszechniamy wiedzę o osobach niepełnosprawnych. Prowadzimy tematyczne: czasopismo i publikacje oraz portal i radio internetowe. Współpracujemy z Parlamentem, urzędami centralnymi, samorządami, uczelniami i pracodawcami, a także z podmiotami zagranicznymi w ramach licznych projektów ponadnarodowych.

Udział naszej Fundacji w akcji jest niezmiernie ważny. Pragniemy, aby głos osób z niepełnosprawnościami stał się słyszalny wlokalnym środowisku, a nasze działania zainspirowały innych do podjęcia kroków w kierunku zmian oraz stwarzania przyjaznej i dostępnej przestrzeni publicznej.

W ramach akcji poprowadzimy szereg działań edukacyjnych, świadomościowych i kampanii pro frekwencyjnych przed zbliżającymi się wyborami (25 maja wybory do Parlamentu Europejskiego, a na jesieni wybory samorządowe).

Będziemy na bieżąco informować Państwa o naszych działaniach.

Więcej informacji na naszej stronie: www.firr.org.pl