Pomiń menu

Reazliacja zadań z budżetu obywatelskiego i wiosenne ożywianie parku

Czy budżet obywatelski ma w sobie coś z obywatelskości? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi podczas kolejnego ze spotkań ws. parku Powstańców. Tym razem spotkanie odbyło się w Urzędzie Miasta z udziałem przedstawicieli ratusza, mieszkańców, mediów oraz Zarządu Infrastruktury Miejskiej. Przypomnijmy, że chodzi o zadanie rewitalizacji parku, które zostało zakwalifikowane do realizacji w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2014.

>> Niedawno ukazał się materiał podsumowujący spotkanie: http://kanal6.pl/newsID=10338,stronaID=32,preview=2/
Jesteśmy również po spotkaniu roboczym – doszło do porozumienia a w przyszłym tygodniu ruszą przetargi. To dobra wiadomość, ponieważ jest szansa, że zdążymy z pracami rewitalizacyjnymi przed rozpoczęciem kolejnych wydarzeń kulturalnych w parku (Noc Kupały, pikniki sąsiedzkie, inscenizacja wybuchu Powstania Warszawskiego). Mamy również informacje o tym, że prace pielęgnacyjne na pomnikach przyrody mogą się rozpocząć najszybciej w lipcu/sierpniu.

>> Do końca marca można było składań propozycje do założeń Budżetu Obywatelskiego 2015. Oczywiście nie mogliśmy nie wziąć udziału w konsultacjach 🙂 Obecnie czekamy na informacje jak będą wyglądać zasady w całości na 2015 rok. Mamy nadzieję, że wpadka w postaci nieporozumień wynikacjących z realizacji tegorocznych zadań nie wpłynie negatywnie na odbiór SBO 2015
>> 22 kwietnia p1972528_779675555376676_4466968313596532343_nark znów ożył. Tym razem zmierzyliśmy się z Dniem Ziemi a do parku powróciła gra planszowa!
W godzinach porannych odbył się Marsz Zielonych Krasnoludków zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 1 z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w Parku przy ul. Powstańców Warszawskich. W marszu wzięły udział również przedszkolaki z PM nr 6 i 7. Dzieci śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej, tańczyły, prezentowały hasła i transparenty. Sadziły również nasturcje w kwietnikach. Nasturcje zostaną dosadzone jeszcze w tym tygodniu, aby po zakwitnięciu mogły ożywiać i ozdabiać park. Najodważniejsi próbowali również swoich sił w grze planszowej. Druga część Dnia Ziemi (popołudniowa) opierała się na zabawach z chustą i piłkami. Robiliśmy kartonową rakietę, malowaliśmy butelki, graliśmy w klasy, kółko i krzyżyk, a po 5 miesiącach na pień ściętego buka wróciła ekologiczna gra planszowa. Gra w wersji elektronicznej i z pytaniami będzie do pobrania już w maju.

Zdjęcia: https://plus.google.com/photos/105477764791267131223/albums?banner=pwa