Pomiń menu

Działania profrekwencyjne w Sztumie

Zachęcamy mieszkańców ziemi sztumskiej do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja 2014 r.. Przeprowadziliśmy kilka akcji profrekwencyjnych, o których piszemy poniżej.

Wcześniej pialiśmy już o zorganizowanym przez nas spotkaniu z posłem do Parlamentu Europejskiego – Janem Kozłowskim, Dniu Europy w Sztumie, czy debacie z kandydatami do Parlamentu Europejskiego w Sztumie. Nie są to nasze wszystkie akcje profrekwencyjne. Warto podkreślić, że nie ograniczamy się tylko do rozwieszenia plakatów, czy rozdanie ulotek otrzymanych od Fundacji Batorego, czy Parlamentu Europejskiego (Przedstawicielstwo w Polsce). Poniżej przedstawiam inne nasze działania. Może nie są one nie wiadomo jak wielkie, ale mamy nadzieję, że przyczynią się one do wyższej frekwencji w wyborach 25 maja 2014 r.

Na stronie Młodzieżowej Grupy Działania utworzyliśmy specjalną zakładkę: wybory do PE. Ponadto na facebooku zorganizowaliśmy wydarzenie: Idę na wybory. Wybory do Parlamentu Europejskiego (25 maj 2014 r.). Tam wrzucamy ciekawe informacje n.t. wyborów do PE. Członkowie Młodzieżowej Grupy Działania uczestniczyli w Paradzie Schumana, na której od napotkani przez nas europosłowie (Paweł Zaleski oraz Tadeusz Ross) wystosowali krótkie apele zachęcające do udziału w wyborach. Bardzo cieszy nas  ten fakt, gdyż obaj Europosłowie kandydują z innego okręgu wyborczego i nie jest to element ich kampanii wyborczej.

P1160225

 

Idę-na-wybory-26-maja-Ty-tez-możesz-iśćZnamy już wyniki konkursu profrekwencyjnego na facebooku organizowanego przez Młodzieżową Grupę Działania w Sztumie. Przyznaliśmy 3 nagrody główne. Wystarczyło pod zdjęciem reklamującym konkurs odpowiedzieć na proste pytanie: Dlaczego warto głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego???  Przyznana została nagroda publiczności (decydowała ilość „lajków”). Pierwsze miejsce w tej kategorii otrzymał post Edyty Ludorf. Do 15 maja 2014 r. jej odpowiedź(godz. 23.59) zdobyła 87 polubień. Nagrodę grand prix za najciekawszy wpis według decyzji jury otrzymał post Ewy Cylki. Z kolei na debacie z kandydatami do PE została wylosowana nagroda dla Sebastiana Płacheckiego. Komentarze można znaleźć pod zdjęciem:link bezpośredni.

Ponadto z lokalnym dodatkiem Dziennika Bałtyckiego „Powiśle. Sztum i Dzierzgoń” w ubiegły piątek zorganizowaliśmy konkurs z pytaniami dotyczącymi UE. W najbliższy piątek zostanie przeprowadzony po raz drugi. Gazeta przeprowadziła także wywiad z Krystianem Zdziennickim n.t. akcji profrekwencyjnych w Sztumie.

wywiad_16majMłodzieżowa Grupa Działania w Sztumie, Młodzieżowa Rada Powiatu Sztumskiego oraz Posłanki na Sejm Dzieci i Młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Sztumie zorganizowali konkurs na plakat profrekwencyjny. Młodzież wie, że warto głosować. Pomysł był dość spontaniczny, ale cieszymy się, że wpłynęło 10 prac z Gimnazjum nr 1 w Sztumie. Oto nadesłane prace.

DSC08615 1 2 3 4 5 6 7 8 9Młodzieżowa Grupa Działania w Sztumie, Sztum, działania profrekwencyjne,