Pomiń menu

Dzień Europy w Sztumie

Po raz trzeci Młodzieżowa Grupa Działania i Młodzieżowa Rada Powiatu Sztumskiego zorganizowały plenerową imprezę Dzień Europy w Sztumie. Podczas tego festynu zachęcaliśmy mieszkańców gminy Sztum do wzięcia udziału w wyborach.

Po raz trzeci Młodzieżowa Grupa Działania i Młodzieżowa Rada Powiatu Sztumskiego zorganizowały Dzień Europy w Sztumie. Była to impreza towarzysząca do plenerowego rozpoczęcia sztumskiego sezonu grillowego na kompleksie rekreacyjnym w Zajezierzu (organizowanej przez sołectwo Zajezierze). Dorośli mieszkańcy Sztumu mogli otrzymać informatory o działalności Unii Europejskiej itp. Z kolei młodsi uczestnicy chętnie brali udział w różnych konkursach z nagrodami. W tym roku z racji, że jest to rok wyborów do Parlamentu Europejskiego rozdawaliśmy również ulotki profrekwencyjne (w ramach akcji „Masz głos, masz wybór”) i zachęcaliśmy do pójścia do urn 25 maja 2014 r.

Od powstania kompleksu rekreacyjnego, notabene dzięki funduszom unijnym rokrocznie wystawiamy stoisko europejskie, aby pokazać wpływ UE na ziemie sztumską. Mamy nadzieję, że te działania wpłyną na większą frekwencję podczas wyborów do PE w gminie Sztum.

O festynie napisała też lokalna prasa: http://sztum.naszemiasto.pl/artykul/galeria/inauguracja-sezonu-grillowego-w-sztumie,2259720,t,id.html#c50eda659db29c92,1,3,5

P1160177 P1160179 P1160187 P1160200Młodzieżowa Grupa Działania, działania profrekwencyjne, Sztum, Dzień Europy, festyn